VIDEO| Rapid – Gloria: 1-2

Rapid Suceava - Gloria Buzau

Rapid Suceava a ajuns la a patra infrangere consecutiva, dupa ce a pierdut meciul sustinut sambata, pe teren propriu, in compania Gloriei Buzau cu scorul de 1-2 (0-1).

Oaspetii au deschis scorul in minutul 6 prin Dedu, Plecanciuc a egalat la zece minute dupa pauza, iar in minutul 78 Amet i-a readus pe oaspeti in avantaj. Cu cinci minute inainte de finalul intalnirii, Dragut a trimis din lovitura de la 11 metri peste poarta aparata de Pascal. Cele doua formatii au incheiat jocul cu cate un jucator mai putin in teren. Plecanciuc, la faza penalty-ului, si Amet in minutul 86, au fost eliminati pentru incasarea celui de-al doilea cartonas galben.

Daniel Vatamanu

11 Comentarii la "VIDEO| Rapid – Gloria: 1-2"

1. se pare ca se termina cu fotbalul si la noi

2. Dar cu banii de pe Matei si Cerlinca si alea 2 miliarde de la primarie ce ati facut mancavas gura voastra

3. suporter Rapids | 4 aprilie 2015 at 19:06 | Răspunde

Jucatorii de la Gloria nu au luat nici ei banii de mult timp dar cu toate astea ne -au batut in 2 meciuri ! Pentru noi urmeaza meciuri grele la Braila si Academica in deplasare si apoi vine Voluntari pe Areni iar ultimul meci avem la Bacau in deplasare ! Urmeaza inca 4 infrangeri la rand ? Pe cine sau pe ce o sa mai dati vina ? 8 infringeri la rand daca pierdem si urmatoarele 4 meciuri si mai vreti si bani ? Nu am nimic cu Ted dar ne trebuie un alt antrenor ! Din ce in ce vin mai putini suporteri pe Areni si nu e bine ! Pacat ca ne -am pus mari sperante in echipa asta ! Acum trebuie un soc la echipa si baietii isi vor reveni ! Hai Rapid !

4. Voi nu intelegeti ca suntem la un pas de desfintare ? Nu avem nevoie de antrenor sau de altceva avem nevoie de bani ,cat timp au fost bani au fost si rezultate

5. Daca nu sunt rezultate,nu sunt nici bani…

6. popinciuc gabriel | 4 aprilie 2015 at 22:16 | Răspunde

DUPA 4 INFRANGERI LA RAND CINE SA MAI DEA BANI.NU VEDETI CA NICI OAMENII NU MAI VIN LA MECI.NU TREBUIA SA VA LUATI DUPA D-L PRIMAR CAND VA SPUS SA NU VA BATETI LA PROMOVARE.

7. eu sper sa intre DNA in voi si sa va descompuneti.

8. pacat ca domnul primar s-a lasat influentat si si-a luat mainile de pe clubul de handbal al acestui oras.era unul din putinele sporturi din acest oras care ne facea sa fim mandrii ca suntem suceveni.aduceti-va va rog aminte de acum 2-3 sez in urma ce forta a handbalului romanesc devenise suceava.mare pacat ca s-a terminat asa repede.