VIDEO Laureaţii Moşului

Cupa Mos Craciun si-a desemnat laureatii editiei cu numarul 4. Dupa trei zile de intrecere, cele patru trofee puse la bataie au ajuns in vitrina cluburilor Gloria Bistrita, Steaua, Bucovina Scheia si Sporting Suceava.

In competitia rezervata copiilor nascuti in 1999 si care s-a desfasurat pe terenul sintetic din cadrul complexului Zamca, castig de cauza a avut gruparea Gloria Bistrita, care s-a impus in finala, cu scorul de 5-4, in fata celor de la Sporting Suceava, golul victoriei ardelenilor fiind reusit in minutele de prelungire ale jocului.

La categoria de varsta 2000, pe prima treapta a podiumului au urcat fotbalistii de la Steaua, “ros-albastrii” castigand trofeul, dupa ce a trecut la loviturile de departajare, scor 4-2, de formatia Politehnica Iasi.

Intrecerea destinata copiilor nascuti in 2001 a fost la discretia gruparii Bucovina Scheia, trupa lui Cornel Darman reusind sa cucereasca medaliile de aur, dupa ce a invins in finala, scor 3-0, formatia Luceafarul Braila.

Tripla castigatoare la editia de anul trecut, Sporting a trebuit sa se multumeasca in 2010 doar cu trofeul pus in joc la categoria mezina, cea destinata copiilor nascuti in 2002. In ultimul act, “alb-verzii” pregatiti de Bogdan Pantea au castigat la loviturile de departajare, scor 5-4, in fata celor de la Steaua Bucuresti.

Categoria de varsta 1999

Grupa A:
LPS Suceava – Politehnica Iasi 1-3
CSS Botosani – Gloria Bistrita 2-4
Politehnica Iasi – Gloria Bistrita 1-4
LPS Suceava – CSS Botosani 3-4
LPS Suceava – Gloria Bistrita 1-6
CSS Botosani – Politehnica Iasi 2-3

Grupa B:
Sporting Suceava – FC Brasov 2-1
LPS Botosani – Luceafarul Braila 3-0
FC Brasov – Luceafarul Braila 1-1
Sporting Suceava – LPS Botosani 3-1
Sporting Suceava – Lucefarul Braila 1-3
FC Brasov – LPS Botosani 4-0

Semifinale:
Gloria Bistrita – FC Brasov 8-5
Sporting Suceava – Politehnica Iasi 6-5 (d.p)
Finala mica:
FC Brasov – Politehnica Iasi 2-5
Finala mare:
Gloria Bistrita – Sporting Suceava 5-4
Cel mai bun portar: Claudiu Chiriac (Sporting Suceava)
Cel mai tehnic jucator: Denis Hordoan (Gloria Bistrita)
Golgheterul competitiei: Vlad Danali (Politehnica Iasi).

Categoria de varsta 2000

Grupa A:
Xela Baia Mare – CSS Botosani 5-4
Politehnica Iasi – Lucefarul Braila 2-0
CSS Botosani –Luceafarul Braila 5-2
Xela Baia Mare – Politehnica Iasi 1-6
Xela Baia Mare – Lucefarul Braila 2-1
Poltehnica Iasi – CSS Botosani 2-0

Grupa B:
Salina Ocna Sugatag – Ceahlaul Piatra Neamt 1-6
Steaua Bucuresti – Bucovina Scheia 9-1
Ceahlaul Piatra Neamt – Bucovina Scheia 0-1
Salina Ocna Sugatag – Steaua Bucuresti 0-8
Salina Ocna Sugatag – Bucovina Scheia 1-8
Steaua Bucuresti – Ceahlaul Piatra Neamt 9-0

Semifinale:
Politehnica Iasi – Bucovina Scheia 2-1
Steaua Bucuresti – Xela Baia Mare 7-1
Finala mica:
Bucovina Scheia – Xela Baia Mare 3-4
Finala mare:
Politehnica Iasi – Steaua Bucuresti 2-4 (d.p.)
Cel mai bun portar: Dragos Petrisor (Steaua Bucuresti)
Cel mai tehnic jucator: Radu Chiriac (Politehnica Iasi)
Golgheterul competitiei: Catalin Magureanu (Steaua Bucuresti)

Categoria de varsta 2001

Grupa A:
Luceafarul Braila – LPS Suceava (anulat)
CN “Mircea Eliade” Bucuresti – Bucovina Scheia 1-2
CN “Mircea Eliade” Bucuresti – Luceafarul Braila 1-2
Bucovina Scheia – LPS Suceava (anulat)
Luceafarul Braila – Bucovina Scheia 0-2
CN “Mircea Eliade” Bucuresti – LPS Suceava (anulat)

Grupa B:
Steaua Bucuresti – Sporting Suceava 8-0
CN “Nicu Gane” Falticeni – FC Maramures 2-1
Steaua Bucuresti – CN “Nicu Gane” Falticeni 1-0
Sporting Suceava – FC Maramures 0-4
Steaua Bucuresti – FC Maramures 3-2
CN “Nicu Gane” Falticeni – Sporting Suceava 2-1

Semifinale:
Bucovina Scheia – CN “Nicu Gane” Falticeni 6-1
Steaua Bucuresti – Luceafarul Braila 2-3
Finala mica:
Steaua Bucuresti – CN “Nicu Gane” Falticeni 2-1
Finala mare:
Bucovina Scheia – Luceafarul Braila 3-0
Cel mai bun portar: Simion Mandiuc (Bucovina Scheia)
Cel mai tehnic jucator: Serban Ionita (Bucovina Scheia)
Golgheterul competitiei: Andrei Cata (Steaua Bucuresti)

Categoria de varsta 2002:

Grupa A:
Sporting Suceava – Olympic Suceava 10-0
LPS Botosani – Steaua Bucuresti 0-3
Sporting Suceava – LPS Botosani 3-1
Olympic Suceava – Steaua Bucuresti 0-16
Olympic Suceava – LPS Botosani 0-5
Sporting Suceava – Steaua Bucuresti 3-0

Grupa B:
FC Remember Campulung Moldovenesc – Luceafarul Braila 2-0
LPS Suceava – Xela Baia Mare 1-2
FC Remember Campulung Moldovenesc – Xela Baia Mare 0-7
Luceafarul Braila – LPS Suceava 1-2
FC Remember Campulung Moldovenesc – LPS Suceava 1-0
Xela Baia Mare – Luceafarul Braila 4-0

Semifinale:
Sporting Suceava – FC Remember Campulung Moldovenesc 1-0
Xela Baia Mare – Steaua Bucuresti 3-5
Finala mica:
FC Remember Campulung Moldovenesc – Xela Baia Mare 1-2
Finala mare:
Sporting Suceava – Steaua Bucuresti 5-4 (d.p)
Cel mai bun portar: Ionut Gavrilovici (Sporting Suceava)
Cel mai tehnic jucator: Iustin Oblesniuc (FC Remember Campulung Moldovenesc)
Golgheterul competitiei: Sebastian Nechita (Sporting Suceava)

COMENTARII:

Scrie un comentariu! la "VIDEO Laureaţii Moşului"

Scrie un comentariu!

Adresa ta de email nu va fi publicată.


*