VIDEO JB Sporting-Bacau:5-2

Sporting Suceava se mentine in fotoliul de lider al Campionatului National de Juniori B-seria I. In cadrul etapei a XI-a, sucevenii au trecut astazi de LPS Bacau cu scorul de 5-2.

Sucevenii au condus ostilitatile inca din startul partidei, iar in minutul 15 Buziuc a deschis scorul in urma unui corner de pe partea dreapta. Acelasi jucator avea sa realizeze dubla 4 minute mai tarziu, cand a transformat o lovitura de la 11 metri. In minutul 30 scorul era deja 3-0, Buziuc trecandu-si in cont a treia reusita. Pana la pauza sucevenii au mai inscris o data prin Stefan. Jucatorii lui Ciprian Anton s-au relaxat in repriza secunda, dandu-le ocazia oaspetilor sa reduca din handicap. La scorul de 4-2, Nechitoaia a reusind un sut superb din afara careului, stabilind totodata si scorul final: 5-2.