Victoriile aduc victorii

Principalele favorite la promovarea din Seria a II-a a Ligii a V-a si-au trecut in cont alte trei puncte in aceasta etapa, netinand cont ca au jucat pe propriul teren sau in deplasare. Bradul Putna, Flacara Vicovul de Jos, Viitorul Adancata si Bucovina Radauti au maximum de puncte si dupa etapa a doua.

Bradul Putna s-a deplasat la Paltinoasa hotarata sa demonstreze ca s-a invatat ceva din ratarea obiectivului in campionatul trecut. Scorul este deschis inca din minutul 15 printr-un sut foarte bun al lui Cirdei de la aproximativ 25m. Oaspetii mai dau o lovitura pe contra-atac prin Martinescu: Victoria Paltinoasa – Bradul Putna: 0-2. Gazdele reusesc sa reduca din diferenta fructificand o lovitura de pedeapsa. Buraciuc aduce linistea in tabara putnenilor, marcand in minutul 75. Scorul final avea sa se stabileasca in minutul 85, cand a inscris Simota, pentru Victoria – Bradul: 1-4.