Vezi programul primei etape!

Comisia de Competitii din cadrul Asociatiei Judetene de Fotbal Suceava a stabilit in cursul zilei de astazi programul meciurilor din viitorul sezon al Ligii a IV-a si a V-a.

Astfel, viitoarea editie de campionat a Ligii a IV-a va reuni la start 18 echipe si va debuta duminica, 24 august, atat la juniori A1 (ora 15.00), cat si la seniori (ora 17.00). Ca noutate, din viitorul sezon, echipele de Liga a IV-a (seniori) vor fi obligate sa foloseasca in teren, pe parcursul tuturor celor 90 de minute de joc, cel putin doi juniori (nascuti in anul 1996 sau mai mici) si trei jucatori sub 23 de ani.

Liga a IV-a – Programul primei etape:

Stiinta Vicovu de Sus – Viitorul Liteni
Silva Udesti – CS Gura Humorului
Victoria Vatra Moldovitei – Minerul Iacobeni
Recolta Fantanele – Somuzul Preutesti
Unirea Milisauti – Bradul Putna
Flacara Vicovu de Jos – Somuz Falticeni
Zimbrul Siret – Progresul Fratautii Vechi
Viitorul Veresti – Avantul Volovat
Vointa Stroiesti – Moldova Draguseni

In ceea ce priveste Liga a V-a, viitorul sezon va reuni la start 26 de echipe, impartite in doua serii geografice, est si vest. Meciurile primei etape sunt programate duminica, 31 august, cu incepere de la ora 13.00. Si echipele de Liga a V-a vor fi obligate din viitorul sezon sa foloseasca in teren, pe parcursul tuturor celor 90 de minute de joc, cel putin doi juniori si trei jucatori sub 23 de ani.

Liga a V-a (Est) – Programul primei etape:

Viitorul Cetatea Baia – Unirea Horodnic
Rapid II Suceava – Steaua Dumbraveni
Stiinta Mitoc – Viitorul Adancata
Avantul Gramesti – Bucovina Serbauti
Spuma Darmanesti – Locomotiva Dornesti
Vointa Zvoristea – Plesul Rasca
Releul Mihoveni va sta in prima runda.

Liga a V-a (Vest) – Programul primei etape:

Victoria Paltinoasa – Forestierul Frumosu
Sporting Poieni Solca – Foresta Moldovita
Zimbrii Partestii de Jos – Calimani Saru Dornei
Larix Dornisoara – Vanatorul Dorna Candreni
Dorna Vatra Dornei – Avantul Frasin
Bistrita Brosteni – Bradul Vama
Sport Style Ciprian Porumbescu va sta.

COMENTARII:

14 Comentarii la "Vezi programul primei etape!"

  1. Stroiesti sta în prima etapă ?

  2. Stroiesti cred ca va juca cu Draguseni sunt singurele echipe care nu sunt notate in program

  3. AST SA FIE REVITALIZAT SI SITE UL AJF ULUI CA DE ASTA E PLATIT FICIORUL LUI DAICU!

  4. Progresul Fratautii Vechi o sa ia titlul anu asta

  5. deci sunt juniori A1 panala urma?

  6. hai As preutesti 🙂

  7. parerea mea ca anul acesta Progresul Fratautii Vechii iau titlul .

  8. HAI FALTICENI!!!

  9. da se joaca de la 15 tot campionatu sau numai prima etapa ?

  10. Bunesti parca isi facea echipa in liga a 5-a

Scrie un comentariu!

Adresa ta de email nu va fi publicată.


*