Ultimul amical | FC Botoșani – Bucovina Rădăuți: 0-1

Bucovina Radauti a incheiat seria meciurilor amicale din aceasta vara, cu o victorie, scor 1-0, obtinuta miercuri, pe stadionul Mecanex, in fata unei echipe a celor de la FC Botosani formata cu precadere din rezerve si jucatori aflati in probe. Dupa o prima repriza alba, in care fiecare echipa si-a trecut in cont cate o bara, trupa condusa de Dorin Goian si Daniel Balan a marcat singurul gol a intalnirii in minutul 74, cand nou-intratul Paius a inscris cu un sut superb de la 25 de metri.

Bucovina: Zvoronciuc – Alecsandru, Vitu, Mihaes, Coaja – Bejenar, Ungurianu, Danila – Plamada, Ionesi, Netbai. Au mai intrat: Puianu, Busuioc, Antonsei, Ciobanu, Tapu, Paius, Coroama si Stoian.

6 victorii si 3 remize este bilantul echipei radautene in meciurile de pregatire din aceasta vara.