Știința – CSMU Suceava: 1-3

Csm Suceava a reusit a treia victorie consecutiva de la startul noului sezon, dupa ce s-a impus, ieri, cu scorul de 3-1, pe terenul celor de la Stiinta Bacau, intr-o partida contand pentru etapa a 3-a din cadrul Diviziei A2.

Aflata in fata celui mai dificil test din aceasta toamna, trupa pregatita de Victor Pancu a inceput cu trac confruntarea din orasul lui Bacovia, fapt ce le-a permis gazdelor sa se distanteze la sapte puncte in debutul actului inaugural. Chiar daca revenit imediat in joc, beneficind si de trei mingi de set, echipa suceveana a cedat in cele din urma primul act in prelungiri, cu un dramatic 29-31. “Alb-albastrii” si-au recapatat concentrarea in setul secund, pe care au reusit sa-l castige la o diferenta de sapte puncte, scor 25-18, restabilind astfel egalitatea pe tabela de marcaj. Scenariu s-a repetat in cel de-al treilea act, adjudecat fara mari emotii de catre oaspeti, cu un avantaj considerabil, scor 25-14. Formatia lui Victor Pancu a transat definitiv soarta intalnirii odata cu setul patru, castigat de catre Sasu si compania cu scorul de 25-21.

Csmu Suceava: Sasu, Pietraru, Giurca, Stefura, Lupu, Ursachi, Orasanu, Maxim. Antrenor: Victor Pancu.

In etapa urmatoare, Csmu Suceava se va deplasa, sambata viitoare, pe terenul formatiei Videoclip Ploiesti.