Târgovişte – CSU II: 21-37

Universitatea II Suceava a bifat a zecea victorie in campionatul Diviziei A la handbal masculin, dupa ce s-a impus sambata, in deplasare, cu scorul de 37-21, in fata celor de la Universitatea Targoviste, intr-un meci contand pentru etapa a XXII-a. Trupa condusa de Dumitru Bernicu a facut o prima repriza buna pe faza de aparare, a marcat numar dublu de goluri fata de adversar si a intrat la pauza un avans de opt reusite, scor 16-8. In repriza secunda, oaspetii si-au dublat avantajul la pauza, castigand in final la o diferenta de 16 goluri, scor 37-21. In urma acestui succes, CS Universitatea II a ramas pe locul 8 in clasamentul seriei intai. In runda urmatoare, formatia antrenata de Dumitru Bernicu va primi miercuri, cu incepere de la orele 11.00, in sala LPS, replica vecinilor de la Politehnica Iasi.