Talida Sfârghiu a cucerit un nou titlu național

Atletele de la CSM Suceava au cucerit trei medalii la etapa finala a Campionatului National indoor pentru juniori II, concurs organizat zilele trecute, in Sala “Ioan Soter” din Bucuresti. Performera delegatiei a fost din nou Talida Sfarghiu. La doar 16 ani, sportiva pregatita de Erzilia Tampau a reusit sa devina campioana nationala in proba de 1.500 de metri (foto), dupa ce s-a impus detasat, cu timpul de 4 minute, 34 de secunde si 86 de sutimi. Atleta originara din Campulung Moldovenesc si-a trecut in cont a doua medalie, una de argint, in proba de 800 de metri, dupa ce a trecut linia de sosire cu timpul de 2 minute, 13 secunde si 65 de sutimi.  Cea de-a treia medalia a celor de la CSM Suceava a fost adusa de Antonia Bodnariuc, care a ocupat locul 3 in proba de 1.500 de metri.