Suceava – Vaslui: 26-28

Echipa de junioare I de la LPS Suceava ramane cu zero puncte si dupa desfasurarea etapei cu numarul 8. Jucatoarele pregatite de Dorel Tugurlan au cedat astazi, pe teren propriu, cu scorul de 26-28 (14-19), in fata formatiei LPS Vaslui.

Cele doua formatii au mers umar la umar doar in primele 10 minute, la finalul carora tabela indica 6-7. LPS Vaslui avea sa se distanteze pana la pauza la cinci goluri diferenta, scor 14-19. Sucevencele au recuperat handicapul in prima jumatate a reprizei secunde, iar ca in minutul 44 scorul era 22-22. Mai mult, jucatoarele pregatite de Dorel Tugurlan conduceau in minutul 54 la doua goluri diferenta, scor 26-24. LPS Vaslui avea sa isi adjudece victoria prin patru goluri consecutive pana la fluierul de final, scor 26-28.

LPS Suceava: Ungureanu, Costea – Ciotu (7 goluri), Hutanu (6), Popovici (4), Cojocar (3), Clim (3), Filipiuc (2), Petraru (1), Bancescu, Otto, Ghivnici.

Pana la finalul campionatului, LPS Suceava mai are programate doua partide: in deplasare cu LPS Roman (4 martie) si acasa cu LPS Piatra Neamt (17 martie).