„Studentii” au jucat intre ei

In conditiile pauzei competitionale datorate meciurilor amicale pe care echipa nationala le sustine astazi si maine in Belarus, antrenorul Universitatii Leonard Bibirig a programat sambata, de la ora 10:00, un joc scoala intre elevii sai.

Iata cele doua echipe folosite de Leonard Bibirig:

CSU Suceava A: Andrei – Gavriloaia, Acatrinei, Soldanescu, Ilies, Chirut, Mitrea, Zvanciuc;
CSU Suceava B: Draghici – Pancu, Adomnicai, Tutu, Bursuc, Dediu, Ciubotariu, Serban;

Dupa 30 de minute, echipa lui Iulian Andrei conducea la o diferenta de un gol, scor 25-24. Repriza secunda i-a apartinut celeilalte formatii, Adomnicai si colegii sai castigand in final cu 46-43. De adaugat ca dupa pauza Draghici a fost inlocuit de Spiridon, jucator care revine dupa o operatie la genunchi.

Initial sucevenii si-ar fi dorit ca astazi sa joace un amical cu Steaua la Focsani, insa militarii au refuzat invitatia din cauza problemelor financiare.