Steaua domină Cupa

Steaua Bucuresti, Sporting Suceava, Gloria Bistrita, Politehnica Iasi, Bucovina Scheia si Xela Baia Mare sunt echipele care au impresionat in primele doua etape ale Cupei “Mos Craciun” la minifotbal, competitie ce a debutat marti seara, simultan, atat pe terenul din incinta complexului Zamca, cat si in sala Liceului cu Program Sportiv.

La categoria de varsta 1999, intrecerea este dominata de pustii de la Gloria Bistrita si Sporting Suceava, ambele avand maxim de puncte dupa desfasurarea primelor doua runde din cadrul fazei grupelor.
In competisia rezervata jucatorilor nascuti in anul 2000, competitia este la discretia formatiilor Steaua Bucuresti si Politehnica Iasi, care au facut spectacol in primele doua etape si conduc in clasamentele celor doua grupe cu maximum de puncte.
In intrecerea destinata copiilor nascuti in 2001, turneul este condus de Steaua Bucuresti si Bucovina Scheia, formatia pregatita de Cornel Darman obtinand calificarea in semifinale cu punctaj maxim.
La categoria mezina, cea rezervata copiilor nascuti in 2002, competitia este dominata de Sporting Suceava si Steaua Bucuresti, calificate la brat in semifinale, precum si de grupa celor de la Xela Baia Mare, prima in clasamentul grupei B. Iata rezultatele complete inregistrate in primele doua etape din cadrul grupelor:

Categoria de varsta 1999
Grupa A:
LPS Suceava – Politehnica Iasi 1-3
CSS Botosani – Gloria Bistrita 2-4
Politehnica Iasi – Gloria Bistrita 1-4
LPS Suceava – CSS Botosani 3-4
LPS Suceava – Gloria Bistrita
CSS Botosani – Politehnica IasI
Clasament:
1. Gloria Bistrita 2 2 0 0 8-3 8
2. CSS Botosani 2 1 0 1 6-7 4
3. Politehnica Iasi 2 1 0 1 4-5 4
4. LPS Suceava 2 0 0 2 4-7 0

Grupa B:
Sporting Suceava – FC Brasov 2-1
LPS Botosani – Luceafarul Braila 3-0
FC Brasov – Luceafarul Braila 1-1
Sporting Suceava – LPS Botosani 3-1
Sporting Suceava – Lucefarul Braila
FC Brasov – LPS Botosani
Clasament:
1. Sporting Suceava 2 2 0 0 5-2 8
2. LPS Botosani 2 1 0 1 4-3 4
3. FC Brasov 2 0 1 1 2-3 1
4. Luceafarul Braila 2 0 1 1 1-4 1

Categoria de varsta 2000
Grupa A:
Xela Baia Mare – CSS Botosani 5-4
Politehnica Iasi – Lucefarul Braila 2-0
CSS Botosani –Luceafarul Braila 5-2
Xela Baia Mare – Politehnica Iasi 1-6
Xela Baia Mare – Lucefarul Braila
Poltehnica Iasi – CSS Botosani
Clasament:
1. Politehnica Iasi 2 2 0 0 8-1 8
2. CSS Botosani 2 1 0 1 9-7 4
3. Xela Baia Mare 2 1 0 1 6-10 4
4. Luceafarul Braila 2 0 0 2 2-7 0

Grupa B:
Salina Ocna Sugatag – Ceahlaul Piatra Neamt 1-6
Steaua Bucuresti – Bucovina Scheia 9-1
Ceahlaul Piatra Neamt – Bucovina Scheia 0-1
Salina Ocna Sugatag – Steaua Bucuresti 0-8
Salina Ocna Sugatag – Bucovina Scheia
Steaua Bucuresti – Ceahlaul Piatra Neamt
Clasament:
1. Steaua Bucuresti 2 2 0 0 17-1 8
2. Ceahlaul Piatra Neamt 2 1 0 1 6-2 4
3. Bucovina Scheia 2 1 0 1 2-9 4
4. Salina Ocna Sugatag 2 0 0 2 1-14 0

Categoria de varsta 2001
Grupa A:
Luceafarul Braila – LPS Suceava (anulat)
CN “Mircea Eliade” Bucuresti – Bucovina Scheia 1-2
CN “Mircea Eliade” Bucuresti – Luceafarul Braila 1-2
Bucovina Scheia – LPS Suceava (anulat)
Luceafarul Braila – Bucovina Scheia 0-2
CN “Mircea Eliade” Bucuresti – LPS Suceava (anulat)
Clasament:
1. Bucovina Scheia 2 2 0 0 4-1 8
2. Luceafarul Braila 2 1 0 1 2-3 4
3. CN “Mircea Eliade” 2 0 0 2 2-4 0
4. LPS Suceava 0 0 0 0 0-0 0

Grupa B:
Steaua Bucuresti – Sporting Suceava 8-0
CN “Nicu Gane” Falticeni – FC Maramures 2-1
Steaua Bucuresti – CN “Nicu Gane” Falticeni 1-0
Sporting Suceava – FC Maramures 0-4
Steaua Bucuresti – FC Maramures
CN “Nicu Gane” Falticeni – Sporting Suceava
Clasament:
1. Steaua Bucuresti 2 2 0 0 9-0 8
2. FC Maramures 2 1 0 1 5-2 4
3. CN “Nicu Gane” Falticeni 2 1 0 1 2-2 4
4. Sporting Suceava 2 0 0 2 0-12 0

Categoria de varsta 2002:
Grupa A:
Sporting Suceava – Olympic Suceava 10-0
LPS Botosani – Steaua Bucuresti 0-3
Sporting Suceava – LPS Botosani 3-1
Olympic Suceava – Steaua Bucuresti 0-16
Olympic Suceava – LPS Botosani
Sporting Suceava – Steaua Bucuresti
Clasament:
1. Steaua Bucuresti 2 2 0 0 19-0 8
2. Sporting Suceava 2 2 0 0 13-1 8
3. LPS Botosani 2 0 0 2 1-6 0
4. Olympic Suceava 2 0 0 2 0-26 0

Grupa B:
FC Remember Campulung Moldovenesc – Luceafarul Braila 2-0
LPS Suceava – Xela Baia Mare 1-2
FC Remember Campulung Moldovenesc – Xela Baia Mare 0-7
Luceafarul Braila – LPS Suceava 1-2
FC Remember Campulung Moldovenesc – LPS Suceava
Xela Baia Mare – Luceafarul Braila
Clasament:
1. Xela Baia Mare 2 2 0 0 9-1 8
2. LPS Suceava 2 1 0 1 3-3 4
3. FC Remember 2 1 0 1 2-7 4
4. Luceafarul Braila 2 0 0 2 1-4 0

Cea de-a patra editie a Cupei “Mos Craciun” a continuat aseara, pe terenul complexului Zamca si in sala LPS, cu meciurile ultimei etape din cadrul fazei grupelor, in timp ce astazi sunt programate semifinalele si finalele. Organizata de CS Sporting, in parteneriat cu Primaria Suceava si Consiliul Judetean, intrecerea din acest an se desfasoara la patru categorii de varsta si a reunit la start circa 500 de fotbalisti.

COMENTARII:

Scrie un comentariu! la "Steaua domină Cupa"

Scrie un comentariu!

Adresa ta de email nu va fi publicată.


*