Sporting- Progresul Salcea: 6-0

Sporting Suceava a facut instructie in amicalul sustinut astazi in fata divizionarei a cincea, Progresul Salcea. La capatul unui meci desfasurat, de la ora 11:15, pe terenul din Itcani, jucatorii lui Ovidiu Ciobanu s-au impus cu scorul de 6-0.

Cele doua echipe s-au aflat la egalitate doar patru minute, dupa care Florin Apetri a deschis scorul. “Alb-verzii” au mentinut agresivitatea in ofensiva, astfel ca la pauza scorul a fost 4-0, prin golurile marcate de Negru si Crisu, ultimul reusind o dubla. In repriza secunda Sportingul si-a continuat sarjele spre careul advers si a reusit sa mai inscrie inca doua goluri, prin Cainari si Ignatescu. Scor final 6-0 pentru “alb-verzi”, care debuteaza astfel cu o victorie in amicalele din aceasta iarna.

Sporting Suceava: Butnariu – Pantea, Sevaciuc, Murariu, Fratea – Nicoara, Ov. Bosancu, Apetri, Cainari – Crisu, Negru. Pe parcursul jocului au mai intrat: Cerlinca, Gurita, Ignatescu, Pacurari si Boscu.

In urmatorul amical, “alb-verzii” vor evolua miercuri, de la orele 14.00, pe terenul celor de la Ceahlaul II.