Sporting – Pojorâta: 2-3

Sporting Suceava a suferit a treia infrangere in amicalele sustinute in aceasta iarna, dupa ce a pierdut ieri, pe terenul din Sf. Ilie, cu scorul de 2-3, in fata celor de la Fc Pojorata. Campioana de toamna a Ligii a 4-a a marcat prin Nuţu, M. Bosancu şi Irimia, in vreme ce “alb-verzii” au inscris prin Şuleru şi Ferariu (penalty).

Sporting (prima repriza): Pascal – Longher, Amănăloaie, Kuruc, P. Bosancu – Stănescu, Billiet, Azaharioaei, Lumaicu – Pamparău, Şuleru. Sporting (repriza secunda): Ungureanu – Antonesei, Ferariu, A. Ivan, Pantea – Apetri, Gheorghiciuc, Duman, Giuliani – Cutaş, Niţu. Au mai intrat Netbai şi Căeriu. Antrenor: Mihai Gurita.

FC Pojorata: Axinte – Tivodari, Prundean, Nuţu, Cherariu, Botezatu, Ioniţă, Iftimie, Lazăr, Irimia, Movileanu. Au mai intrat: Rotariu, Moroşan, Aionoaie, Stroe, M. Bosancu şi Mândrilă. Antrenor: Dănuţ Mândrilă.

In urmatorea partida de pregatire, Sporting Suceava va infrunta miercuri colega de serie Stiinta Miroslava.