Sporting – Luceafărul: 1-1

Sporting Suceava a remizat, astazi, scor 1-1, in compania divizionarei a treia Luceafarul Mihai Eminescu, intr-un meci amical desfasurat pe terenul din Dumbraveni. Venita dupa o serie de trei victorii consecutive, formatia antrenata de Ovidiu Ciobanu a deschis scorul in minutul 40, cand Alex Buziuc a primit o minge la marginea careului mare si l-a executat pe portarul advers cu un sut la coltul lung. Replica oaspetilor a venit pe finalul meciului, gruparea botosaneana reusind sa restabilieasca egalitatea in minutul 80.

Sporting a inceput partida in urmatoarea formula: Butnariu – Fratea, Sevaciuc, Murariu, Pantea – Al. Buziuc, Apetri, Cainari, Ov. Bosancu – Crisu, Negru. Au mai intrat: Gurita, Ignatescu, Cerlinca, Vitu si Stefan.

“Alb-verzii” vor evolua marti, cu incepere de la orele 14.00, pe terenul divizionarei a trei CFR Pascani.