Sporting Liești – Șomuz Fălticeni: 1-1

Somuz Falticeni s-a intors cu un punct de la Liesti, dupa ce a remizat sambata, in fata gazdelor de la Sporting, scor 1-1. Gruparea galateana a dominat prima repriza, reusind sa deschida scorul in minutul 25, prin Alin Nica, care a inscris cu un sut din opt metri, sub bara transversala a portii aparate de Catalin Pascal. Trupa lui Daniel Stoica putea egala pana la pauza, dar camerunezul Tchassem, scapat singur, a fost oprit eronat de arbitrul intalnirii, pentru un off-side inexistent.

Formatia falticeneana a iesit cu alt suflu de la vestiare, izbutind sa egaleze in minutul 78, prin Edy Julei, care a trimis mingea in plasa dupa o respingere gresita a defensivei gazdelor.  Sporting Liesti – Somuz s-a terminat 1-1, nu inainte ca galatenii sa solicite in zadar penalty la un hent clar.

Somuz Falticeni: C. Pascal – Chisalita, Marinescu, Toukam, Iorga – Tchassem, Zama, Afalna, Julei – Mateiciuc, Song. Antrenor: Daniel Stoica. Pe parcurs au mai intrat: Baciu si Njindja.