Şomuzul s-a dus la 4 puncte

Somuzul Preutesti s-a desprins la patru puncte in fruntea clasamentului Ligii a IV-a, dupa ce s-a impus ieri, cu scorul de 1-0, pe terenul celor de la Progresul Fratautii Vechi. Unicul gol al intalnirii a fost marcat de Catalin Vasiliu, in minutul 70.

Surpriza rundei a XVII-a a venit de la Liteni, unde gazdele le-au administrat prima infrangere din acest an celor de la Bucovina II Fratautii Noi. Viitorul si-a asigurat succesul in repriza secunda, prin golurile lui Corneanu, D. Bernard, Manoliu si Scutelnicu, dupa ce oaspetii cu intrat cu un egal la pauza prin dubla lui Botusan.

Un rezultat rasunator a obtinut ieri si Moldova Draguseni, care a castigat in deplasare de la Iacobeni cu scorul de 5-0, gratie golurilor inscrise de Trofin (2), Dascalu (2) si Panzaru. In prologul etapei, CS Gura Humorului trecuse sambata, pe teren propriu, cu acelasi scor de 5-0, de codasa Vointa Stroiesti, prin golurile semnate de Beleca (2), Martin, Gafita si Patrascu. Derbyul dintre Bradul Putna si Somuz Falticeni a fost amanat pentru data de 21 mai la cererea gruparii oaspete.