Șomuz Fălticeni – Știința Miroslava: 0-3

Somuz Falticeni a ramas in hora retrogradarii dupa ce a pierdut sambata, pe stadionul Tineretului, in fata Stiintei Mirosalva, cu scorul de 0-3, intr-un meci din cadrul etapei a XXIII-a a Ligii a III-a.

Gruparea ieseana a tras un prim semnal de alarma la poarta gazdelor la jumatatea reprizei intai, cand Pascal a respins mingea la o lovitura cu capul trimisa de Marin. Cu un plus ofensiv, oaspetii aveau sa deschida scorul la Falticeni in minutul 36, cand Edy Sandu a inscris cu un sut la coltul scurt de la 20 de metri. Trupa condusa de Daniel Stoica a inceput mai bine repriza secunda, avand o sansa buna de egalare prin nou-intratul Tomescu, care a trimis pe langa tinta din marginea careului. Chiar daca au ramas cu un jucator mai putin pe teren dupa ce Cotoara a vazut al doilea cartonas galben pentru o simulare, gazdele au avut o noua ocazie uriasa prin acelasi Tomescu, care a sutat peste transversala din pozitie de unu la unu cu portarul Turita. Ratarile s-au razbunat in ultimul sfert de ora, cand Miroslava a marcat in alte doua randuri prin Nemtanu si Marin. Falticenenii au avut sansa golului de onoare in minutul 88, dar Julei a fost blocat de Turita.

Somuz Falticeni: C. Pascal – Baltariu, C. Buziuc, Kuruc, G. Stanca, Julei, Cotoara, Zama, Iusca, Luchian, Murarasu. Au mai intrat: Tomescu, Timis, Damian si Mreana.