Şomuz Fălticeni – Rapid: 0-4

Rapidul si-a trecut in cont a doua victorie consecutiva in amicale, dupa ce s-a impus in deplasare, cu scorul de 4-0, in fata divizionarei a patra Somuz Falticeni, intr-un meci desfasurat astazi dupa-amiaza pe stadionul “Tineretului”.

Aflati la cel de-al doilea test de la revenirea din cantonament, “ceferistii” au intrat la pauza cu un avantaj de 2-0, printr-o dubla semnata de Mircea Negru.

In repriza secunda, Marinkovic a punctat pentru 3-0 cu o semifoarfeca din interiorul careului, iar moldoveanul Tiron a stabilit scorul final cu un sut la coltul lung.

Rapid  (prima repriza): Rohetki – Balan, Ferariu, Plecanciuc, Semeghin – Vornicu, Savoaia, Sumanariu, Bagu – Negru, Buziuc. Rapid (repriza a doua): Pascal – Balan, Velescu, Sava, Spatar – Apostol – Tiron, Sfrijan, Gheorghiciuc, Golofca – Marinkovic.

In continuarea programului de pregatire, Rapidul intalni sambata, cu incepere de la ora 12.00, pe terenul din Itcani, liderul Seriei I din Liga a III-a,  Bucovina Pojorata.