Șomuz Fălticeni – Oțelul Galați: 1-5

Somuz Falticeni a visat frumos vreme de o repriza in meciul disputat sambata dupa-amiaza, pe stadionul Tineretului, in fata Otelului Galati. Formatia antrenata de Radu Anania a condus liderul seriei intai la pauza cu 1-0, dar a sfarsit prin a fi surclasata de fosta campioana a Romaniei cu scorul de 1-5.

Chiar daca a inceput partida intr-o formula inedita, din care au lipsit patru titulari, gruparea falticeneana a deschis scorul in minutul 20, prin Paul Ungureanu, care a inscris din centrul careului dupa o pasa lunga a unui coechipier. Gluma nu s-a ingrosat insa la Falticeni, jocul luand o alta turnura in repriza secunda, cand Otelul a inscris de cinci ori prin Stoian (2), Antohi, Codreanu si Carjan, spre dezamagirea celor 500 de suporteri din tribune. Somuz – Otelul s-a terminat 1-5, iar falticenenii raman cu consolarea ca sunt prima formatie care a reusit sa strapunda poarta galatenilor in actualul sezon.

Somuz Falticeni: C. Pascal – Neagoe, Arapasu, Kuruc, Blatariu, Padovei, Nechitoaia, Mircescu, Melinte, P. Ungureanu, Scutariu. Antrenor: Radu Anania. Au mai intrat: G. Popovici, Podgorodetchi, Fl. Negura si C. Tacu.