Șomuz Fălticeni – Metalul Buzău: 0-0

Somuz Falticeni a trebuit sa se multumeasca cu un singur punct, scor 0-0, din meciul desfasurat sambata, pe stadionul Tineretului, in fata Metalului Buzau.

Formatia buzoiana au avut o ocazie mare de a deschide scorul in minutul 83, la o lovitura libera la care mingea a lovit transversala lui Catalin Pascal. Cea mai controversata faza a meciului s-a petrecut in minutul 86, cand falticenenii au cerut penalty dupa un contact in careu intre Vasile Padovei si portarul Toader.

Centralul vasluian Razvan Negara nu a indicat insa punctul cu var, rezultand un intreg tambalau, acompaniat de admonestarile celor 400 de spectatori prezenti in tribune. Dupa sapte minute de prelungiri, meciul dintre Somuz si Metalul Buzau s-a terminat 0-0, iar gruparea antrenata de Radu Anania ramane cu o singura victorie si un singur gol marcat in primele cinci etape.

Somuz Falticeni: C. Pascal – Neagoe, Kuruc, Sandru, Baltariu – Arapasu, Zama, Nechitoaia, Julei – Padovei, Al. Scutariu. Mircescu a intrat pe final.