Şi-au încheiat socotelile cu Cupa României > Transdor Tudora – Bucovina Rădăuţi: 3-1

Bucovina Radauti si-a incheiat repede socotelile cu editia 2017/2018 a Cupei Romaniei. Echipa antrenata de Daniel Balan a parasit competitia inca din primul tur, dupa ce a pierdut ieri, in deplasare, la Tudora, cu scorul de 1-3.

Reusita de onoare a gruparii radautene a fost semnata de Cerlinca, dintr-un penalty acordat pentru un hent. Botosanenii au condus cu 2-0 in debutul reprizei secunde, in urma a doua faze fixe finalizate cu gol. Scorul final, 3-1 in favoarea celor de la Transdor, a fost stabilit in minutul 85, cu un gol de generic.

CSM Bucovina Radauti a inceput meciul in urmatoarea formula: Prutean – Alecsandru, Vitu, Visinar, Antonesi – Cerlinca, Stanescu, Zaremba, I. Mihai – Tironeac, Stoian. Au mai intrat: Puianu, Ionesi si antrenorul Daniel Balan.

In urmatorul meci, Bucovina Radauti va evolua duminica, de la orele 18.00, pe stadionul din Dolhasca, in compania Viitorului Liteni, in Supercupa AJF.