Săgeata – Rapid: 2-2

Rapid Suceava a spart ghinionul chiar in etapa a 13-a din Liga a 2-a. Echipa antrenata de Ovidiu Murariu a obtinut primul punct dupa o seceta de aproape o luna de zile, dupa ce a remizat azi, scor 2-2, pe terenul celor de la Sageata Navodari. Echipa constanteana a intrat cu un avantaj de doua goluri la pauza, in urma unei duble semnate de Jianu (20 si 45). “Ceferistii” au restabilit egalitatea prin I. Plamada (‘53) si Lozneanu (90+3). In minutul 86, rapidistii au ratat un penalty prin Cainari, sutul acestuia fiind parat de portarul Viciu.

Rapid Suceava a jucat in formula: Pascal – D. Balan, Lozneanu, Fl. Plamada, Semeghin – Velescu – P. Bosancu (‘55 Marinkovic), Duman (‘60 Negru), Cainari, Arotaritei (‘24 Spatar) – I. Plamada. Antrenor: Ovidiu Murariu.