Seria Est | Rezultatele etapei a 14-a

Viitorul Veresti a preluat sefia clasamentului in seria de est a Ligii a V-a Romfour, dupa ce s-a impus duminica, pe teren propriu, in fata Releului Mihoveni, cu scorul de 5-2, in derbyul primei etape a returului. Gazdele si-au asigurat victoria prin golurile marcate de Mihaita (2), Dascalu, Padurariu si Hodoroaba. Cu doua achizitii de marca facute in pauza de iarna, este vorba de portarul Florin Logofatu (ex – Dacia Unirea Braila) si fundasul Constantin Bumbac (ex – Dunarea Calarasi), formatia finantata de Bogdan Ailiesei se anunta principala candidata la promovarea in Liga a IV-a. CFR Moara a profitat de etapa de pauza luata de Viitorul Adancata si a urcat pe podiumul seriei, dupa ce s-a impus ieri, in deplasarea de la Falcau, la scor de tenis, 6-2.