Selena – Armonia: 2-2

Armonia Falticeni pastreaza in continuare sanse reale de accedere in play-off-ul Ligii I la fotbal feminin, dupa ce a remizat duminica, scor 2-2, pe terenul celor de la Selena Constanta, intr-un meci din cadrul etapei a XII-a a sezonului regulat. Plecata in fieful celei de-a doua clasate din postura de outsider, trupa antrenata de Marcel Irimie a condus in doua randuri in prima repriza prin golurile marcate de  Vieru si Loghin. Pe fondul unei ratari semnata de aceiasi Loghin si a cartonasului rosu incasat de Craciun, falticenencele s-au vazut egalate dupa pauza, plecand de pe litoral cu un punct, scor final 2-2.

Armonia Falticeni a inceput in formula: Balaneasa – Craciun, Alexoaia, Cosuleanu, Vasiliu, Loghin, Vieru, Tatar, Cojocaru, Tibichi, Dumitru. Antrenor: Marcel Irimie si Dumitru Hreamata. Au mai intrat: Rosu, Tatar, Onofrei si Munteanu.

A fost un meci frumos, cu ocazii peste ocazii de ambele parti. Cred ca pana la urma acest rezultat de egalitate este echitabil. Vreau sa felicit fetele pentru determinarea cu care au evoluat. Am avut in teren noua fete de la echipa de tineret, fete de 14 si 15 ani care au facut fata cu brio senioarelor de la Constanta. Mai avem nevoie de trei puncte pentru a prinde play-off-ul si eu sunt sigur ca ne vom califica”, a declarat antrenorul Armoniei, Marcel Irimie.

Meciul dintre Selena si Armonia a consemnat si un fapt inedit. Astfel, duminica, pe terenul complexului CFR din Constanta s-au intalnit singurele echipe din fotbalul romanesc care au in functia de presedinte o reprezentata a sexului frumos este vorba de Mirela Nastaca (Armonia) si Niculina Radu (Selena), ultima fiind originara din Salcea. Cele doua chiar au fost colege de liceu in Suceava.