Se cunosc sfertfinalistele

Cupa Ramiro a programat aseara meciurile ultimei etape din cadrul fazei grupelor. Astfel, in urma rezultatelor inregistrate, multe dintre ele fiind stabilite la mica intelegere intre delegatii echipelor, in faza sferturilor de finala s-au calificat urmatoarele formatii: Railex, Dinadrom, Lps Suceava, Trutzi, Danalis, Romfour, Revine si Interpoly.

Grupa A:
Luni:
Salvatorii Bucovina – Lps Suceava 1-6
Marcatori: Ursaciuc / Paius, Ivan, Azaharioaie, Suleru, Strugariu, Stanescu.
Mfc Trutzi – Revine 0-0 (3-4, d.p.)

Marti:
Salvatorii Bucovina – Mfc Trutzi 0-3 (neprezentare)
Lps Suceava – Revine 1-1 (5-4, d.p.)
Marcatori: Stanescu / A. Neamtu.

Joi:
Salvatorii Bucovina – Revine 0-3 (neprezentare)
Lps Suceava – Mfc Trutzi 3-3 (3-5, d.p.)
Marcatori: Paius, Cerlinca, Azaharioaie / Gavriliuc, Grigoras, Luca.

Clasament:

1. Lps Suceava 3 1 2 0 10-5 6p
2. Mfc Trutzi 3 1 2 0 6-3 6p
3. Revine 3 1 2 0 4-1 6p
4. Salvatorii Bucovina 3 0 0 3 1-12 0p

Grupa B:
Luni:
Railex – Rai Caffe 8-0
Marcatori: Corban (4), A. Ungureanu, Oniu, Tomescu, Murariu.
Adistal – Romfour 1-1 (2-3, d.p.)
Marcatori: T. Neamtu / Lacatus.

Miercuri:
Railex – Adistal 4-0
Marcatori: A. Ungureanu (2), Apetri, Murariu.
Rai Caffe – Romfour 2-4
Marcatori: Bondar, Bardan / C. Neamtu (2), Fl. Turineac, D. Duman.

Joi:
Railex – Romfour 3-2
Marcatori: Tomescu, A. Ungureanu, Oniu / Lacatus, Dumistracel.
Rai Caffe – Adistal 2-5
Marcatori: Bardan, Ariciuc / T. Neamtu (2), Filip (2), Romaniuc.

Clasament:

1. Railex 3 3 0 0 15-2 9p
2. Romfour 3 1 1 1 7-6 5p
3. Adistal 3 1 1 1 6-7 4p
4. Rai Caffe 3 0 0 3 4-17 0p

Grupa C:
Marti:
Dinadrom – Danalis 4-1
Marcatori: Stoian (2), Dutica, Apostol / Cuciureanu.
Cosmin & Pop And – Interpoly 2-3
Marcatori: Bilt, Bidalah / Simioneasa (2), Lucaciu.

Miercuri:
Dinadrom – Cosmin & Pop And 6-3
Marcatori: Apostol (2), Dutica, Stoian, Vitu, Pasaila / Boghian (2), Grigoras.
Danalis – Interpoly 2-1
Marcatori: Serban, Cuciureanu / Lucaciu.

Joi:
Dinadrom – Interpoly 2-2 (2-3, d.p.)
Marcatori: Avramia, Vitu / Grigorean (2)
Danalis – Cosmin & Pop And 4-2
Marcatori: Cora (2), Bitoleanu, Coltuneac / Bilt, Bidalah.

Clasament:

1. Dinadrom 3 2 1 0 12-6 7p
2. Danalis 3 2 0 1 7-7 6p
2. Interpoly 3 1 1 1 6-6 5p
4. Cosmin & Pop And 3 0 0 3 7-13 0p

Sferturi de finala:
Vineri:
ora 18.00: Railex – Interpoly
ora 18.30: Dinadrom – Revine
ora 19.00: Mfc Trutzi – Danalis
ora 19.30: Lps Suceava – Romfour

Semifinale:
Sambata:
Castigatoare sfert 1 – Castigatoare sfert 3
Castigatoare sfert 2 – Castigatoare sfert 4

Cupa Ramiro la minifotbal este organizata de siteul local de sport www.GazetaSV.ro, Asociatia Judeteana de Minifotbal Suceava si Pub Sport Ramiro Suceava, in parteneriat cu Federatia Romana “Sportul pentru Toti”.

COMENTARII:

Scrie un comentariu! la "Se cunosc sfertfinalistele"

Scrie un comentariu!

Adresa ta de email nu va fi publicată.


*