Sav-Com – Old Bucovina: 0-2

Old Bucovina a urcat pe primul loc al clasamentului in Campionatul Municipal de minifotbal, dupa ce s-a impus aseara, cu scorul de 2-0, in fata celor de la Sav-Com.

Trupa condusa de Dan Haraga a fost mai periculoasa in prima repriza, a deschis scorul prin Murariu, iar pIna la pauza se putea desprinde pe tabela daca nu se lovea de opozitia portarului Munteanu, providential la cateva faze. Chiar daca au facut pasul inapoi in partea secunda, cei de la Old Bucovina si-au dublat avantajul pe contraatac printr-un gol semnat de Pascanut. De partea cealalta, Masu si compania au presat, dar nu s-au lipit la gol, ratand pana si o lovitura de pedeaspsa de la 9 metri, prin Tarnovan. Mai mult, Sav-Com l-a pierdut pentru urmatoarele doua etape si pe Grigoras, eliminat in partida de luni pentru injurii la adresa arbitrului.