Runda sase la „Onoare”

Formatiile inscrise in cele patru serii ale Ligii a V-a judetene au disputat duminica runda cu numarul sase. Bucovina Fratautii Noi s-a impus in derbyul Seriei I, scor 3-2 in deplasare la Standard Radauti si a preluat sefia clasamentului. In Seria a II-a, Avantul Gramesti urca pe primul loc gratie infrangerii suferite de una dintre contracandidatele la promovare, Viitorul Veresti, care a fost invinsa la Fantanele cu scorul de 2-0.

Sporting Bunesti detine in continuare stafeta Seriei a III-a, elevii lui Marcel Irimia castigand la limita, scor 1-0, partida disputata pe teren propriu in compania Fulgerului din Ciprian Porumbescu. Bistrita Brosteni coboara pana pe locul trei in ultima serie a Ligii a V-a, pe primul loc urcand ‘satelitul’ Humorului, care a spulberat in deplasare formatia din Panaci, scor 5-1.

Rezultatele inregistrate in etapa a VI-a a Seriei I:
Bradul Putna – Fagga Partesti: 5-1
Progresul Fratautii Vechi – Unirea Horodnic: 2-4
Victoria Vatra Moldovitei – Avantul Volovat: 2-3
Stejarul Cajvana – Flacara Vicovu de Jos: 1-2
Standard Radauti – Bucovina Fratautii Noi: 2-3
Scoala de Fotbal Radauti – Carpati Galanesti: 0-3.
Partida restanta Carpati Galanesti – Victoria Vatra Moldovitei se va disputa duminica, 8 noiembrie, cu incepere de la ora 13:00.

1. Bucovina Fratautii Noi 6 5 1 0 21-11 16 7
2. Standard Radauti 6 5 0 1 18-8 15 3
3. Bradul Putna 6 4 1 1 17-4 13 4
4. Avantul Volovat 6 4 0 2 19-10 12 6
5. Flacara Vicovu de Jos 6 4 0 2 12-8 12 3
6. Unirea Horodnic 6 3 2 1 12-9 11 5
7. Stejarul Cajvana 6 2 0 4 12-13 6 -6
8. Carpati Galanesti 5 2 0 3 6-9 6 0
9. Progresul Fratautii Vechi 6 2 0 4 10-20 6 -3
10. Victoria Vatra Moldovitei 5 1 0 4 7-14 3 -3
11. S.F. Radauti 6 1 0 5 3-15 3 -9
12. Fagga Partestii de Jos 6 0 0 6 8-22 0 -6

Rezultatele inregistrate in etapa a VI-a a Seriei a II-a:
Locomotiva Dornesti – Eusadi Negostina: 7-1
Bucovina Serbauti – Viitorul Adancata: 2-4
CS Sporting Suceava – Avantul Gramesti: 2-3
Zimbrul Siret – Bucovina Calafindesti: 6-1
Recolta Fantanele – Viitorul Veresti: 2-0
Constructorul Darmanesti – Stiinta Mitoc: 4-3.
Partida restanta Bucovina Calafindesti – CS Sporting Suceava se va disputa duminica, 8 noiembrie, cu incepere de la ora 13:00.

1. Avantul Gramesti 6 5 1 0 23-8 16 10
2. Zimbrul Siret 6 5 0 1 27-4 15 3
3. Viitorul Veresti 6 5 0 1 14-5 15 6
4. Recolta Fantanele 6 4 0 2 19-16 12 0
5. Viitorul Adancata 6 3 1 2 19-13 10 4
6. Stiinta Mitoc 6 3 0 3 18-10 9 0
7. Bucovina Serbauti 6 2 2 2 11-11 8 -1
8. Locomotiva Dornesti 6 2 1 3 15-13 7 -2
9. Bucovina Calafindesti 5 1 1 3 9-14 4 -2
10. Constructorul Darmanesti 6 1 1 4 12-28 4 -5
11. CS Sporting Suceava 5 0 1 4 5-20 1 -8
12. Eusadi Negostina 6 0 0 6 5-35 0 -6

Rezultatele inregistrate in etapa a VI-a a Seriei a III-a:
Spicul Moara – Foresta Rasca: 1-0
Vointa Stroiesti – Avantul Baia: 5-1
Rapid CFR II Suceava – Victoria Paltinoasa: 3-2
Sporting Bunesti – Fulgerul Ciprian Porumbescu: 1-0
Somuzul Preutesti – Progresul Ilisesti: 1-0
Moldova Draguseni – Inter Capu Campului: 0-1.

1. Sporting Bunesti 6 6 0 0 17-6 18 6
2. Rapid CFR II Suceava 6 5 1 0 20-6 16 7
3. Victoria Paltinoasa 6 4 1 1 17-11 13 7
4. Vointa Stroiesti 6 4 0 2 13-8 12 3
5. Avantul Baia 6 3 1 2 18-13 10 4
6. Inter Capu Campului 6 3 0 3 9-11 9 0
7. Foresta Rasca 6 1 1 4 7-12 4 -2
8. Fulgerul Ciprian Porumbescu 6 1 1 4 12-17 4 -5
9. Progresul Ilisesti 6 1 1 4 3-12 4 -5
10. Moldova Draguseni 6 1 0 5 12-23 3 -9
11. Spicul Moara 6 1 0 5 12-27 3 -9

Rezultatele inregistrate in etapa a VI-a a Seriei a IV-a:
Calimani Saru Dornei – Larix Dornisoara 3-1
Arinul Dorna Arini – Raraul Campulung Moldovenesc 5-1
Bistrita Carlibaba – Forestierul Frumosu 4-3
Calimanelul Panaci – CS Gura Humorului II 1-5
Suhardul Ciocanesti – Bistrita Brosteni 2-0
Vanatorul Dorna Candrenilor – Turboforest Poiana Stampei 2-1.
Partidele restante Forestierul Frumosu – Raraul Campulung Moldovenesc si Suhardul Ciocanesti – Bistrita Carlibaba se vor disputa duminica, 8 noiembrie, cu incepere de la ora 13:00.

1. CS Gura Humorului II 6 5 0 1 24-3 15 6
2. Arinul Dorna Arini 6 5 0 1 22-10 15 6
3. Bistrita Brosteni 6 4 1 1 22-11 13 4
4. Vanatorul Dorna Candrenilor 6 4 0 2 17-12 12 0
5. Suhardul Ciocanesti 5 3 2 0 13-7 11 2
6. Calimani Saru Dornei 6 2 1 3 12-15 7 -2
7. Turboforest Poiana Stampei 6 1 3 2 10-12 6 -3
8. Raraul Campulung Moldovenesc 5 2 0 3 10-15 6 0
9. Forestierul Frumosu 5 1 1 3 10-13 4 1
10. Bistrita Carlibaba 5 1 1 3 8-19 4 -5
11. Larix Dornisoara 6 0 2 4 7-17 2 -4

COMENTARII:

Scrie un comentariu! la "Runda sase la „Onoare”"

Scrie un comentariu!

Adresa ta de email nu va fi publicată.


*