Rezultatele etapei a II-a

Etapa plina de incidente in seria montana a Ligii a V-a. Cei care si-au dat in petec au fost jucatorii formatiei Larix Dornisoara, care l-au agresat fizic pe tusierul humorean Dorin Tarnovan la meciul jucat ieri in deplasare cu Vanatorul Dorna Candrenilor. Oaspetii au terminat partida cu doi jucatori mai putin pe teren, ambii eliminati, si au pierdut in final cu scorul de 2-6. O alta intalnire a rundei a doua, cea dintre Calimani Saru Dornei si Bistrita Brosteni s-a incheiat inca din minutul 82, cand jucatorii oaspetii parasind terenul in semn de protest fata de jocul dur al adversarilor, la scorul de 3-1 pentru gazde. Intr-un alt joc, Bradul Vama a devenit noul lider al clasamentului, dupa ce a trecut acasa, scor 2-1, de Foresta Moldovita.

Seria a III-a  – Rezultatele etapei a II-a:
Dorna Vatra Dornei – Forestierul Frumosu 8-1
Calimani Saru Dornei – Bistrita Brosteni 3-0
Bradul Vama – Foresta Moldovita 2-1
Vanatorul Dorna Candrenilor – Larix Dornisoara 6-2
Victoria Vatra Moldovitei – Avantul Frasin 2-1

Clasament:
1.    Bradul Vama    2    2    0    0    5-1    6p
2.    Foresta Moldovita    2    1    0    1    10-4    3p
3.    Dorna Vatra Dornei    2    1    0    1    9-3    3p
4.    Avantul Frasin    2    1    0    1    7-2    3p
5.    Vanatorul Dorna Candrenilor    2    1    0    1    6-8    3p
6.    Bistrita Brosteni    2    1    0    1    2-4    3p
7.    Victoria Vatra Moldovitei    2    1    0    1    2-4    3p
8.    Calimani Saru Dornei    2    1    0    1    5-9    3p
9.    Forestierul Frumosu    2    1    0    1    4-8    3p
10.    Larix Dornisora    2    0    0    2    2-9    0p

In seria intai, noul lider al clasamentului este Plesul Rasca, care a bifat duminica a doua victorie stagionala, scor 2-1, in deplasarea de la Mihoveni, contra celor de la Rapid II. Nervii multi la Fantanele, unde gazdele au incheiat la egalitate, scor 2-2, in compania celor de la Vointa Zvoristea, la finalul unui meci pigmentat cu o incaierare generala si doua cartonase rosii, cate unul dictat in fiecare tabara.

Seria I – Rezultatele etapei a II-a:
Steaua Dumbraveni – CS Sport Style 3-3
Recolta Fantanele – Vointa Zvoristea 2-2
Rapid II Suceava – Plesul Rasca 1-2
Victoria Paltinoasa – Releul Mihoveni 3-0
Viitorul Cetatea Baia a stat in aceasta runda.

Clasament:
1.    Plesul Rasca    2    2    0    0    7-3    6p
2.    Victoria Paltinoasa    2    1    1    0    3-0    4p
3.    Vointa Zvoristea    2    1    1    0    4-2    4p
4.    Rapid II Suceava    2    1    0    1    7-2    3p
5.    Sport Style Ciprian Porumbescu    2    0    2    0    3-3    2p
6.    Recolta Fantanele    1    0    1    0    2-2    1p
7.    Steaua Dumbraveni    2    0    1    1    3-5    1p
8.    Viitorul Cetatea Baia    1    0    0    1    2-5    0p
9.    Releul Mihoveni    2    0    0    2    0-9    0p

In seria a doua, Flacara Vicovu de Jos a preluat sefia, dupa ce a obtinut al doilea succes stagional, un sec 3-0 in deplasarea de la Partesti. O alta echipa neinvinsa in actualul sezon este Viitorul Adancata, care a plecat cu un punct de la Darmanesti.

Seria a II-a  – Rezultatele etapei a II-a:
Locomotiva Dornesti – Unirea Horodnic 2-0
Bucovina Serbauti – Unirea Milisauti 6-2
Avantul Gramesti – Sporting Poieni Solca 4-2
Spuma Darmanesti – Viitorul Adancata 2-2
AS Partestii de Jos – Flacara Vicovu de Jos 0-3

Clasament:
1.    Flacara Vicovu de Jos    2    2    0    0    8-1    6p
2.    Viitorul Adancata    2    1    1    0    8-2    4p
3.    Bucovina Serbauti    2    1    0    1    6-4    3p
4.    Unirea Horodnic    2    1    0    1    4-2    3p
5.    Sporting Poieni Solca    2    1    0    1    4-4    3p
6.    Unirea Milisauti    2    1    0    1    5-6    3p
7.    Locomotiva Dornesti    2    1    0    1    2-3    3p
8.     Avantul Gramesti    2    1    0    1    4-8    3p
9.    Spuma Darmanesti    2    0    1    1    3-7    1p
10.    AS Partestii de Jos    2    0    0    2    0-7    0p

COMENTARII:

Scrie un comentariu! la "Rezultatele etapei a II-a"

Scrie un comentariu!

Adresa ta de email nu va fi publicată.


*