Rezultatele etapei a 3-a

Liga-4-Somuz-Falticeni-Bradul-Putna1

Şomuz Fălticeni este singura formaţie din Liga a IV-a cu maximum de puncte după primele trei etape din actualul sezon. Formaţia lui Radu Anania s-a distanţat în fruntea clasamentului, după ce a câştigat la “masa verde” întâlnirea de sâmbătă, de pe teren propriu, cu Bucovina II Milişăuţi, oaspeţii neavând posibilitatea să se prezinte la joc din cauza faptului că în aceiaşi zi prima echipă a avut meci în Liga a III-a.

Viitorul Liteni a urcat pe locul secund al ierarhiei, după ce a dispus duminică, pe teren propriu, de Victoria Vatra Moldoviţei, cu scorul de 6-0, prin golurile lui Tomescu (3), Murariu, Corneanu şi Scutelnicu.

La scor de tenis a câştigat şi Rapid II, care a învins la Siret, cu 6-0, pe Viitorul Vereşti, după un meci în care Ghiorghiciuc a reuşit o dublă.

În derbyul etapei a III-a, Şomuzul Preuteşti a trecut pe teren propriu, de Progresul Frătăuţii Vechi, cu scorul de 3-2. Gazdele au punctat prin Guriţă, Olariu şi C. Vasiliu, iar oaspeţii prin “dubla” lui Pandele.

Rezultatele etapei a III-a:

CS Gura Humorului – Ştiinţa Vicovu de Sus 2-1
Şomuz Fălticeni – Bucovina II Milişăuţi 3-0
Şomuzul Preuteşti – Progresul Frătăuţii Vechi 3-2
Rapid II Siret – Viitorul Vereşti 6-0
Moldova Drăguşeni – Bradul Putna 3-0
Recolta Fântânele – Dorna Vatra Dornei 1-4
Viitorul Liteni – Victoria Vatra Moldoviţei 6-0

LOCECHIPAMVEÎGMGP+/-PCT
1Şomuz Fălticeni25194270175361
2Rapid II Siret26167370224855
3Şomuzul Preuteşti26164675354052
4Dorna Vatra Dornei26170972324051
5Bradul Putna25161868422649
6Viitorul Liteni26152983483547
7Progresul Frătăuţii Vechi26141115052-243
8Victoria Vatra Moldoviţei2611694547-239
9CS Gura Humorului26106102633-736
10Bucovina II Milisauti2682164877-2926
11Moldova Drăguşeni26811746102-5625
12Recolta Fântânele2663173966-2721
13Viitorul Vereşti2642203888-5014
14Ştiinţa Vicovu de Sus2603231079-693

Programul etapei a IV-a:

Progresul Frătăuţii Vechi – CS Gura Humorului
Viitorul Vereşti – Şomuzul Preuteşti
Bradul Putna – Rapid II Siret
Dorna Vatra Dornei – Moldova Drăguşeni
Victoria Vatra Moldoviţei – Recolta Fântânele
Bucovina II Milişăuţi – Viitorul Liteni
Ştiinţa Vicovu de Sus – Şomuz Fălticeni

COMENTARII:

Scrie un comentariu! la "Rezultatele etapei a 3-a"

Scrie un comentariu!

Adresa ta de email nu va fi publicată.


*