Rezultatele etapei a 20-a

Desi a obtinut doar un rezultat de egalitate, scor 1-1, pe terenul celor de la Bradul Putna, gruparea Bucovina Fratautii Noi este ca si promovata in Liga a IV-a, liderul primei serii avand un avans de sase puncte in fata celor de la Avantul Volovat, cu doua runde ramase pana la finalul campionatului.

In seria a II-a, Zimbrul Siret a castigat la “masa verde”, scor 3-0, jocul programat in compania echipei Eusadi Negostina, si pastreaza un avans de un punct in fata celor de la Avantul Gramesti.

Etapa a XX-a a redeschis si lupta pentru promovare in seria a III-a, unde Sporting Bunesti a trecut cu un categoric 7-0 de codasa Foresta Rasca si s-a apropiat la un singur punct de liderul Vointa Stroiesti, invinsa duminica pe terenul celor de la Rapid II Suceava, cu scorul de 2-3.

In seria montana, Arinul Dorna Arini si-a continuat marsul spre Liga a IV-a cu o victorie lejera, scor 8-4, pe terenul gruparii Bistrita Aurie Carlibaba, si are in acest moment un avantaj de 10 puncte in fata urmatorei echipe cu drept de promovare.

Seria I:
Bradul Putna – Bucovina Frătăuţii Noi 1-1
Carpaţi Gălăneşti – Flacăra Vicovu de Jos 0-1
Standard Rădăuţi – Unirea Horodnic 5-3
Stejarul Cajvana – Fagga Pârteşti de Jos 9-4
Victoria Vatra Moldoviţei – Progresul Frătăuţi Vechi 3-2
Scoala de Fotbal Rădăuţi – Avântul Volovăţ 0-3

Clasament: 1. Bucovina Fratautii Noi 50p, 2. Avantul Volovat 44p, 3. Standard Radauti 43p…

Seria a II-a:
Locomotiva Dorneşti – Viitorul Vereşti 5-0
Ştiinţa Mitoc – Bucovina Calafindeşti 5-1
Progresul Salcea – Avântul Grămeşti 4-5
Recolta Fântânele – Viitorul Adâncata 2-1
Zimbrul Siret – Eusadi Negostina 3-0
Sporting Suceava – Bucovina Şerbăuţi 4-3

Clasament: 1. Zimbrul Siret 46p, 2. Avantul Gramesti 45p, 3. Viitorul Veresti 40p…

Seria a III-a:
Spicul Moara – Progresul Ilişeşti 7-1
Inter Capu Câmpului – Fulgerul Ciprian Porumbescu 6-2
Moldova Drăguşeni – Victoria Păltinoasa 3-1
Şomuzul Preuteşti – Avântul Baia 3-1
Sporting Buneşti – Foresta Râşca 7-0
Rapid II Suceava – Voinţa Stroieşti 3-2

Clasament: 1. Vointa Stroiesti 45p, 2. Sporting Bunesti 44p, 3. Inter Capu Campului 36p…

Seria a IV-a:
Călimani Şaru Dornei – Bistriţa Broşteni 8-1
Turbo Forest Poiana Ştampei – CS Gura Humorului 1-3
Vânătorul Dorna Candrenilor – Forestierul Frumosu 1-1
Suhardul Ciocăneşti – Rarăul C-lung Moldovenesc 3-1
Călimănelul Panaci – Larix Dornişoara 4-1
Bistriţa Aurie Cârlibaba – Arinul Dorna Arini 4-8

Clasament: 1. Arinul Dorna Arini 52p, 2. CS Gura Humorului 49p, 3 Suhardul Ciocanesti 42p…

COMENTARII:

Scrie un comentariu! la "Rezultatele etapei a 20-a"

Scrie un comentariu!

Adresa ta de email nu va fi publicată.


*