Rezultatele din 16-imile Cupei

Cupa Romaniei si-a desemnat la mijlocul acestei saptamani cele 16 echipe calificate pe tabloul optimilor de finala ale fazei judetene a competitiei. Scorul saisprecimilor s-a inregistrat la Fantanele, unde Viitorul Liteni a trecut de echipa gazda cu un neverosimil scor de 9-0. O misiune la fel de facila a avut si Zimbrul Siret, care s-a impus pe teren propriu, cu scorul de 7-0, in fata celor de la Locomotiva Dornesti, in timp ce Moldova Draguseni a eliminat tot cu un scor de maidan, 8-1, pe Unirea Boroaia.

Unul dintre cele mai stranse meciuri s-a disputat la Zvoristea, unde Sporting Arbore a invins in prelungiri, cu scorul de 4-1, echipa locala Danalis, dupa ce la finalul timpului regulamentar cele doua formatii se aflau la egalitate, scor 1-1. Prin cele mai mari emotii au trecut insa gruparile Bucovina Fratautii Noi si Florconstruct Patrauti, care au avut nevoie de lovituri de departajare pentru a trece in optimile de finala.

Rezultatele saisprecimilor de finala:

Marti:
Unirea Horodnic – FC Marginea 3-4
Sporting Bunesti – Foresta Malini 3-2
Fagga Pârtestii de Jos – CS Gura Humorului 5-1
Vânatorul Dorna Candrenilor – Dorna Vatra Dornei 2-5
Astazi:
Bradul Putna – Bucovina Radauti 4-1
Progresul Fratautii Vechi – Bucovina Fratauti Noi 5-6 (dupa penaltyuri)
Zimbrul Siret – Locomotiva Dornesti 7-0
Stiinta Mitoc – Florconstruct Patrauti 5-6 (dupa penaltyuri)
Progresul Salcea – Steaua Dumbraveni 0-1
Recolta Fântânele – Viitorul Liteni 0-9
Moldova Draguseni – Unirea Boroaia 8-1
Foresta Moldovita – Victoria Vatra Moldovitei 4-3
Larix Dornisoara – Minerul Iacobeni 2-4
Calimani Saru Dornei – CSM Raraul 3-2
Vointa Stroiesti – Rapid II Mihoveni 4-5
Danalis Zvoristea – Sporting Arbore 1-4 (dupa prelungiri)

Meciurile din cadrul optimilor de finala se vor desfasura miercuri, 13 octombrie, cu incepere de la orele 13.00.

COMENTARII:

Scrie un comentariu! la "Rezultatele din 16-imile Cupei"

Scrie un comentariu!

Adresa ta de email nu va fi publicată.


*