Rezultatele de marţi

Abenor Interim a inceput in forta noul sezon al Campionatului Municipal de minifotbal, trupa condusa de Ionus Boghiu castigand meciul de debut disputat in compania celor de la Euro Express Full cu scorul de 5-0. “Alb-visiniii” au marcat toate golurile in repriza secunda, prin Berezoschi (2), Tiprigan, Braescu si Burduja.

Mult mai multe orgolii au fost in cel de-al doilea meci de marti, derbyul dintre Adistal si Railex. Cu cateva achizitii de marca facute in pauza de vara, printre care Romaniuc si Oniu, cei de la Adistal au creat panica in tabara campioanei in primul sfert de ora de joc, cand s-au distantat la doua goluri prin reusitele lui Lacatus si Tibi Neamtu. Pana la pauza, Railex a redus din diferenta prin Adi Ungureanu, iar Corban a restabilit egalitatea in debutul reprizei secunde. Ungureanu a bifat apoi dubla dupa o gafa a defensivei adverse, iar din acel moment jocul s-a rupt definitiv. Tomescu, in doua randuri, si Paul Bosancu si-au trecut si ei numele pe lista marcatorilor, iar Railex s-a impus in final cu scorul de 6-2.