Rezultate şi program

Revine si-a consolidat locul secund in clasamentul Campionatului Municipal, dupa ce s-a impus marti, la loviturile de departajare, cu scorul general de 5-4, in fata celor de la Sav-Com. Intr-un alt meci din etapa a XIV-a, Old Bucovina a urcat pe treapta a treia a podiumului, dupa ce a castigat la limita, cu scorul de 4-3, in fata celor de la Palas Full Construct. In primul joc de marti, AGB Instal a bifat a doua victorie stagionala, dupa ce s-a impus, cu scorul de 3-1, in fata echipei Salvatorii Bucovina.

Rezultatele etapei a XIV-a:

Adistal – Railex 1-4
Marcatori: Grigoras / Corban (2), Romaniuc, P. Bosancu.

AGB Instal – Salvatorii Bucovina 3-1
Marcatori: Gavriloaia (2), Tiprigan / Nicu Lazar.

Revine – Sav-Com 2-2 (5-4, d.p.)
Marcatori: Gafita, Autogol / Corneanu (2).

Palas Full Construct – Old Bucovina 3-4
Marcatori: M. Serban (2), Cora / M. Ungureanu (2), Luca, Macovei.

Joi, 6 iunie:
ora 18.00: Abenor Interim – Cosmin & Romfour

Clasament:
1.    Railex    14    14    0    0    80-11    42p
2.    Revine    14    7    4    3    60-33    27p
3.    Old Bucovina    14    6    6    2    52-39    26p
4.    Cosmin & Romfour    13    6    4    3    40-31    25p
5.    Sav-Com    13    6    4    3    40-25    23p
6.    Adistal    14    6    2    6    34-35    21p
7.    Abenor Interim    13    6    1    6    45-44    19p
8.    Salvatorii Bucovina    13    2    2    9    25-58    10p
9.    AGB Instal    14    2    2    10    31-58    8p
10.    Onisimi Construct    9    0    1    8    6-54    2p
11.    Palas Full Construct    5    0    0    5    10-33    0p

Programul etapei a XV-a:

Joi, 6 iunie:
ora 19.00: Palas Full Construct – Revine
ora 20.00: Adistal – Sav-Com

Luni, 10 iunie:
ora 18.00: Romfour – AGB Instal
ora 19.00: Railex – Abenor Interim

Marti, 11 iunie:
ora 18.00: Salvatorii Bucovina – Old Bucovina

COMENTARII:

1 Comentariu la "Rezultate şi program"

  1. frumos si elegant clasament chido!locul 4 e pe 3!!!

Scrie un comentariu!

Adresa ta de email nu va fi publicată.


*