Rezultate şi program

Railex a mai facut un pas spre titlul de campioana judeteana la minifotbal, dupa ce a trecut marti, cu scorul de 4-0, de formatia Abenor Interim, in prologul etapei a XI-a de la Municipal. Echipa patronata de Ilie Lahman a avut de tras din greu pentru cele trei puncte, in conditiile in care reduta din fata lui Varariu a rezistat cu brio mai bine de o repriza. Golurile izbavitoare au venit dupa pauza, cand “alb-rosii” au inscris de patru ori prin Paul Bosancu (3) si Sergiu Corban.

In cel de-al doilea meci al zilei, Adistal a inregistrat prima victorie in returul campionatului, dupa ce s-a impus la limita, scor 2-1, in fata celor de la Ritmic. Trupa lui Adi Costeniuc a pus mana pe cele trei puncte prin golurile marcate de Turineac si Oniu, pierzatorii intrand la pauza cu un rezultat de egalitate prin reusita lui Bitoleanu. Campionatul Municipal va continua joi cu meciurile Adistal – Railex (ora 18.00) si Abenor Interim – Euro Express Full (ora 19.00).