Rezultate şi program

Euro Express Full si Linda Ecotil s-au calificat la brat in sferturile de finala ale Cupei Romaniei la minifotbal. Meciul direct de joi seara s-a incheiat cu scorul de 3-2 in favoarei echipei lui Marian Serban, care merge astfel in faza eliminatorie a competitiei, in vreme ce, prin aceasta infrangere la limita, Linda Ecotil are asigurat un loc in sferturi.Timo si compania au condus cu 2-0 prin golurile lui Solcan si Diaconita, iar la acest scor terminau grupa pe primul loc. Euro Express Full a rasturnat scorul in repriza secunda, gratie reusitelor semnate de Fartais, Cruti si M. Serban, calificandu-se in extremis in sferturile de finala, acolo unde infrunta detinatoarea trofeului Railex. Marti seara, Georom va intalni Revine, intr-un meci care va stabili si castigatoarea Grupei B. Calculele sunt simple. Echipa lui Liviu Boca are nevoie de un punct pentru a castiga grupa, in vreme ce Revine este obligata sa castige pentru a merge in sferturile de finala de pe primul loc in grupa.

Cel de-al doilea meci al zilei nu a avut istoric. Railex a incheiat Grupa A cu maximum de puncte, dupa ce s-a impus, cu scorul de 14-1, in fata celor de la Rai Caffe. Echipa patronata de Ilie Lahman si-a asigurat a patra victorie consecutiva de la startul competitiei prin golurile marcate de Tomescu (4), Paul Bosancu (4), Bijec (4) si Adi Ungureanu (2). De partea celalata onoarea, formatiei conduse de Mihai Boicu a fost salvata de Saghiu, printr-un gol inscris in repriza secunda.