Rezultate si program

Linda Ecotil a complicat si mai mult calculele calificarii in Grupa B din cadrul Cupei Romaniei la minifotbal, dupa s-a impus joi seara, pe terenul Ramiro, cu scorul de 3-2, in fata celor de la Revine. Timo si compania au bifat a doua victorie de la startul competitiei prin trei goluri marcate in prima repriza de catre Diaconita, Hrebenciuc si Solcan. De partea cealalta, finalista a editiei de anul trecut, trupa condusa de Iliuta Trandafir a alergat toata repriza a doua dupa egalare, dar a punctat doar de doua ori, prin Cazacu si C. Munteanu.

In cel de-al doilea meci al zilei, Adistal a urcat pe locul secund in clasamentul Grupei A, dupa ce a castigat fara emotii, cu scorul de 6-2, in fata celor de la Ritmic. Echipa sustinuta de Adi Costeniuc a inchis setul prin golurile inscrise de Afloarei (3), Oniu, Grigoras si Haidau. De partea cealalta, formatia lui Alex Sendria a redus din diferenta dupa pauza, prin golurile lui Grigorean si Dragomir.