Rezultate şi program

Old Bucovina si-a asigurat calificarea in sferturile de finala ale Cupei Romaniei la minifotbal, dupa ce s-a impus joi, pe terenul Ramiro, cu scorul de 10-3, in fata celor de la Rai Caffe, intr-un meci contand pentru etapa a III-a din cadrul grupei A. “Alb-albastrii” au bifat cea de-a doua victorie in faza grupelor prin golurile marcate de Pascanut (2), M. Ungureanu (2), Murariu (2), Matei, Stan, D. Haraga si Macovei. De partea cealalta, echipa manageriata de Misu Boicu a jucat romantic in prima repriza, cu patru atacanti, iar asta a costat-o, incasand sapte goluri pana la pauza. Cei de la Rai Caffe au echilibrat ostilitatile in partea secunda, cand au marcat de trei ori prin Enea. Odata cu aceasta infrangere, Rai Caffe a pierdut din punct de vedere matematic orice sansa de calificare in sferturile de finala.

In primul meci de joi, Revine si-a trecut in cont primele trei puncte in clasamentul grupei B, dupa ce s-a impus, cu scorul de 4-1, in fata celor de la Abenor Interim. Formatia lui Iliuta Trandafir sI-a asigurat victoria in repriza secunda, prin golurile inscrise de V. Romascan, Neamtu, Cazacu si Munteanu. Echipa lui Ionus Boghiu intrase la pauza cu un rezultat de egalitate dupa golul lui Grigorean. Jocurile au fost arbitrate de Florin Bilouseac si Ghita Ignatescu.

Rezultatele etapei a III-a:

Grupa A:
Railex – Ritmic 10-0
Old Bucovina – Rai Caffe 10-3
Adistal a stat in aceasta runda.

Clasament: 1. Railex 6p, 2. Old Bucovina 6p, 3. Adistal 3p, 4. Ritmic 3p, 5. Rai Caffe 0p.

Grupa B:
Linda Ecotil – Georom 2-3
Abenor Interim – Revine 1-4
Euro Express Full a stat in aceasta runda.

Clasament: 1. Georom 6p, 2. Revine 3p, 3. Linda Ecotil 3p, 4. Euro Express Full 3p, 5. Abenor Interim 3p.