Rezultate şi program

Railex a debutat cu o victorie in turneul local al Cupei Romaniei la minifotbal. Echipa patronata de Ilie Lahman si-a trecut in cont primele trei puncte in clasamentul Grupei A, dupa ce s-a impus joi seara, pe terenul Ramiro, cu scorul de 4-2, in fata celor de la Adistal, in derbyul etapei a doua a competitiei. “Alb-rosii” au intrat la pauza cu un avantaj de 2-0, gratie golurilor marcate de Tomescu si Bijec in secventele de final ale primei reprize. In partea secunda, Railex si-a dublat avantajul prin Apetri si acelasi Tomescu, echipa condusa de Adi Costeniuc reducand din diferenta in minutele de final, prin Marius Romaniuc si Tibi Neamtu.

In primul meci de joi, Ritmic a trecut pe plus la golaveraj, dupa ce s-a impus, cu scorul de 7-2, in fata celor de la Rai Caffe. Trupa condusa de Alex Sendrea si-a asigurat victoria prin golurile semnate de Saftiuc (3), Dragomir (2), Bitoleanu si Filip. De partea cealalta, Misu Boicu si compania au contat in joc doar in prima repriza, cand au punctat de doua ori pe tabela de marcaj prin Repciuc si Ropotan.

Rezultatele etapei a II-a:

Grupa A:
Rai Caffe – Ritmic 2-7
Railex – Adistal 4-2
Old Bucovina a stat in aceasta runda.

Clasament: 1. Adistal 3p, 2. Old Bucovina 3p, 3. Ritmic 3p, 4. Railex 3p, 5. Rai Caffe 0p

Grupa B:
Georom – Abernor Interim 4-8
Revine – Euro Express Full 3-4
Linda Ecotil a stat in aceasta runda.

Clasament: 1. Abenor Interim 3p, 2. Linda Ecotil 3p, 3. Euro Express Full 3p, 4. Georom 3p, 5. Revine 0p.