Rezultate | Cupa Sucevei

Pista si sala de sport a stadionului Areni au gazduit sambata doua competitii de traditie in atletismul sucevean, este vorba de cea de-a VII-a editie a Grand Prix-ului “Cristina Casandra” si de cea de-a XXIII-a editie a Cupei Sucevei. Organizate de catre Directia Judeteana pentru Tineret si Sport si Asociatia Judeteana de Atletism, cele doua intreceri au adunat la start peste 200 de sportivi, atat de la cluburile din judetul Suceava, cat si de la Bacau sau din Republica Moldova.

Lista completa a castigatorilor:

Copile:

60 de metri:
1. Emanuela Rotar (CSS Radauti);
2. Andreea Branza (CSS Gura Humorului);
3. Daniela Hopa (LPS Suceava).

200 de metri:
1. Emanuela Rotar (CSS Radauti);
2. Corina Murariu (LPS Suceava);
3. Diana Angelescu (CSM Suceava).

800 de metri:
1. Corina Murariu (LPS Suceava);
2. Angelica Olenici (Scoala Radauti);
3. Paula Sandu (CN “Nicu Gane” Falticeni).

1.500 de metri:
1. Paula Alina Vantu (CSM Dorna Vatra Dornei);
2. Daniela Candrea (CSM Dorna Vatra Dornei);
3. Ana Sadoveac (LPS Suceava).

Saritura in inaltime si saritura cu prajina:
1. Daria Babiuc (LPS Suceava);
2. Denisa Bostea (LPS Suceava);
3. Raluca Atanasoaie (Olympic Suceava).

Copii:

60 de metri:
1. Andrei Costea (Radauti);
2. Alexandru Pintilei (CSS Gura Humorului);
3. Florin Severincu (CSS Gura Humorului).

200 de metri:
1. Florin Pitic (CSS Radauti);
2. Valentin Simionescu (CSM Dorna Vatra Dornei);
3. Alexandru Lupancu (LPS Suceava).

800 de metri:
1. Daniel Mihaescu (CSM Dorna Vatra Dornei);
2. Florin Pitic (CSS Radauti);
3. Alexandru Prasneac (CSM Dorna Vatra Dornei)

1.500 de metri:
1. Costel Niculcea (CSS Radauti);
2. Alexandru Pintilei (CSS Gura Humorului);
3. Marius Suiu (LPS Suceava).

Lungime:
1. Florin Pitic (CSS Radauti);
2. Florin Severincu (CSS Gura Humorului).
3. Sebastian Popovici (LPS Suceava);

Junioare III:

60 de metri:
1.Cristina Calugarean (LPS Suceava);
2. Ecaterina Tricaziuc (Republica Moldova);
3. Gabriela Bodnarescu (CSS Radauti).

200 de metri:
1. Simona Caziuc (LPS Suceava);
2. Cristina Calugarean (LPS Suceava);
3. Ecaterina Tricaziuc (Republica Moldova).

400 de metri:
1. Ionela Bordeianu (LPS Suceava);
2. Irina Salari (Republica Moldova);
3. Iustina Drobota (CSS “Nicu Gane” Falticeni).

800 de metri:
1. Lorena Serediuc (LPS Suceava);
2. Adina Onica (LPS Suceava);
3. Iustina Drobota (CSS “Nicu Gane” Falticeni).

1500 de metri:
1. Cornelia Nisioi (CSM Suceava);
2. Andreea Tabarcea (CM Campulung Moldovenesc);
3. Gabriela Cusmir (CM Campulung Moldovenesc).

Lungime:
1. Ecaterina Tricaziuc (Republica Moldova);

Juniori III:

60 de metri:
1. Adrian Maidac (CSS Radauti);
2. Lucian Pomparau (CM Campulung Moldovenesc);
3. Teodor Cazacu (CM Campulung Moldovenesc).

200 de metri:
1. Andrei Coca (CSS Radauti);
2. Tudor Cazacu (CM Campulung Moldovenesc);
3. Cosmin Grigoras (CM Campulung Moldovenesc).

400 de metri:
1. Silviu Ailincai (CSS “Nicu Gane” Falticeni);
2. Sebastian Poghirc (LPS Suceava).

800 de metri:
1. Filip Ungurean (Radauti);
2. Razvan Avramoaie (LPS Suceava);
3. Marinel Gemanar (LPS Suceava).

1.500 de metri:
1. Radu Petrila (CM Campulung Moldovenesc);
2. Alex Chiselita (CSM Suceava);
3. Radu Frunza (Republica Moldova).

Lungime:
1.Daniel Popescu (LPS Suceava);
2. Ciprian Tical (CSS Radauti);
3. Bogdan Visan (CSS Radauti).

Junioare II:

60 de metri:
1. Andreea Cucosel (LPS Suceava);
2. Cosmina Lupascu (LPS Suceava).

200 de metri:
1.Cosmina Lupascu (LPS Suceava);
2. Andreea Cucosel (LPS Suceava).

800 de metri:
1. Paula Cega (Radauti)
2. Alexandra Bogdan (CN “Nicu Gane” Falticeni).

1.500 de metri:
1. Mihaela Plitea (CSM Raraul Campulung Moldovenesc);
2. Roxana Murariu (CN “Nicu Gane” Falticeni);
3. Vasilica Strutinschi (CSS Gura Humorului).

Juniori II:

60 de metri:
1.Calin Balabasciuc (CM Campulung Moldovenesc);
2. Ioan Pelvianu (Republica Moldova);
3. Ionut Bebelea (CM Campulung Moldovenesc).

200 de metri:
1. Ioan Pelvianu (Republica Moldova);
2. Ionut Bebelea (CM Campulung Moldovenesc)
3. Cezar Pintilei (CM Campulung Moldovenesc).

400 de metri:
1. Alexandru Stirbu (Republica Moldova).

800 de metri:
1. Daniel Macovei (LPS Suceava);
2. Sebastian Cardeiu (LPS Suceava):
3. Dumitru Stratan (Republica Moldova).

1.500 de metri:
1. Laurentiu Tampau (CSM Raraul Campulung);
2. Sebastian Iftimescu (CN “Nicu Gane” Falticeni);
3. Dumitru Stratan (Republica Moldova).

Lungime:
1. Ioan Pelvianu (Republica Moldova);
2. Victor Turusanco (LPS Suceava).

Open – masculin:

3.000 de metri:
1. Alex Corneschi (Stiinta Bacau);
2. Iustin Mandiuc (Stiinta Bacau);
3. Dan Mirsidan (CSM Suceava).

Open – feminin:

3.000 de metri:
1. Gabriela Doroftei (CSM Suceava);
2. Ancuta Ivorciuc (CSM Suceava);
3.Ana Bucatariu (LPS Suceava).

COMENTARII:

Scrie un comentariu! la "Rezultate | Cupa Sucevei"

Scrie un comentariu!

Adresa ta de email nu va fi publicată.


*