Rezultate | Cupa României

Incep sa se clarifice lucrurile in faza judeteana a Cupei Romaniei la minifotbal. Astfel, in urma meciurilor disputate marti seara, s-au stabilit si cele patru echipe calificate in sferturile de finala din Grupa A. Revine a bifat a doua victorie, dupa ce a castigat lejer, cu scorul de 6-1 (5-0), in fata celor de la Old Bucovina, un rezultat in urma caruia Haraga si compania au iesit matamatic din calculele calificarii.

In celelalt meci de marti, Abenor Interim si-a asigurat calificarea in sferturile de finala, dupa a castigat, cu scorul de 4-2 (2-0), in fata echipei Salvatorii Bucovina.

Grupa A:

Etapa a III-a:
Adistal – Railex 1-6
Au marcat: Autogol / Tomescu (3), Ov. Bosancu, A. Duman, Corban.
Revine – Old Bucovina 6-1
Au marcat: Sevaciuc, Lacatus, Bijec, Magdalena, Afloarei, C. Munteanu / Macovei.
Sav-Com a stat in aceasta runda.

Etapa a IV-a:
Joi, 11 aprilie:
ora 19.00: Sav-Com – Adistal
Vineri, 12 aprilie:
ora 19.00: Revine – Railex
Old Bucovina va sta in aceasta runda.

Clasament:
1.    Revine        2    2    0    0    11-2    6p
1.    Railex       2    2    0    0    11-2    6p
3.    Sav-Com        2    1    0    1    3-6    3p
4.    Adistal        3    1    0    2    8-14    3p
5.    Old Bucovina    3    0    0    3    5-14    0p

Grupa B:

Etapa a III-a:
Romfour & Cosmin – AGB Instal 3-2
Au marcat: Helbert (3) / Tiprigan (2)
Abenor Interim – Salvatorii Bucovina 4-2
Au marcat: Braescu (2), Stamate, C. Neamtu / Irimia (2)
Palas Full Construct a stat in aceasta runda.

Etapa a IV-a:
Vineri, 12 aprilie:
ora 18.00: Palas Full Construct – Romfour & Cosmin
AGB Instal – Abenor Interim (amanat pentru luni)
Salvatorii Bucovina va sta in aceasta runda.

Clasament:
1.    Abenor Interim        2    2    0    0    10-4    6p
2.    Romfour & Cosmin        3    2    0    1    9-10    6p
3.    Palas Full Construct       2    1    0    1    6-5    3p
4.    AGB Instal            2    1    0    1    5-5   3p
5.    Salvatorii Bucovina        3    0    0    3    6-12    0p

Primele patru clasate din fiecare grupa se vor califica in sferturile de finala.

Sferturile de finala:
(1) Locul 1 grupa A – Locul 4 grupa B
(2) Locul 2 grupa A – Locul 3 grupa B
(3) Locul 3 grupa A – Locul 2 grupa B
(4) Locul 4 grupa A – Locul 1 grupa B

Semifinale:
Castigatoare Sfert (1) – Castigatoare Sfert (3)
Castigatoare Sfert (2) – Castigatoare Sfert (4)

COMENTARII:

2 Comentarii la "Rezultate | Cupa României"

  1. Acest lucru ar trebui facut in mai multe oras. Ar trebui sprijinit mai mult acest sport rege

  2. Frumos meci in seara asta :).. o sa fie spectaculos !
    Orgolii mari 😀

Scrie un comentariu!

Adresa ta de email nu va fi publicată.


*