Rezultate | Cupa României

Adistal si Romfour & Cosmin au reusit primele victorii in faza grupelor din cadrul Cupei Romaniei la Minifotbal. Trupa condusa de Adi Costeniuc si Mircea Vezeteu a reintrat in calcule pentru calificarea in sferturile de finala ale competitiei, dupa ce s-a impus vineri seara, cu scorul de 6-3, in fata celor de la Old Bucovina. Mult mai pregatiti din punct de vedere fizic, “galben-negrii” si-au asigurat victoria in repriza secunda prin golurile marcate de Teodor (3), Haidau (2) si T. Neamtu. De partea cealalta, Haraga si compania au avut meciul in mana pret de mai bine de jumatate de ora, reusind sa conduca in debutul reprizei secunde si cu scorul de 3-1, prin golurile semnate de Luca, Pascanut si Oniu. In celalalt meci al zilei, Romfour & Cosmin a acumulat primele trei puncte in clasamentul grupei B, dupa ce a castigat, cu scorul de 4-2, in fata celor de la Salvatorii Bucovina. Bilt si compania si-au asigurat victoria prin golurile marcate de Cruti (2), Boghean si Andronic, in vreme ce pierzatorii au punctat pe tabela de marcaj prin Ursaciuc si Gaza (penalty).

ora 18.00: Abenor Interim – Salvatorii Bucovina
Palas Full Construct va sta in aceasta runda.

1.    Abenor Interim    1    1    0    0    6-2    3p
2.    Palas Full Construct    2    1    0    1    6-5    3p
3.    AGB Instal    1    1    0    0    3-2    3p
4.    Romfour & Cosmin    2    1    0    1    6-8    3p
5.    Salvatorii Bucovina    2    0    0    2    4-8    0p

Primele patru clasate din fiecare grupa se vor califica in sferturile de finala.