FOTO | Cupa “Moş Crăciun”

Cupa Mos Craciun la fotbal pentru copii si-a desemnat laureatii editiei a VII-a. Dupa trei zile de intreceri simultane in balonul de la Universitate si in sala Liceului cu Program Sportiv din Suceava, cele patru trofee scoase la bataie de catre organizatorii editiei 2013 au ajuns in vitrina cluburilor Ceahlaul Piatra Neamt (2002), Sporting Suceava (2003 si 2004) si ACS Luceafarul Bucovina Suceava (2005).

Ceahlaul si-a aparat trofeul castigat anul trecut la “2002”, dupa ce s-a impus, in finala, la loviturile de departajare, cu scorul 3-1, in fata celor de la CSM Focsani.

Aflata in postura de gazda a turneului, Sporting s-a impus din nou la categoria de varsta 2003, dupa ce a dispus in finala, cu scorul de 3-1, de cei de la LPS “Mircea Eliade” Bucuresti. Incurajati frenetic de pe margine, pustii lui Bogdan Pantea au pus mana pe marele trofeu prin golurile marcate de Ilas, Cazac, si S. Nechita.

Mult mai disputat avea sa fie ultimul act de la categoria 2004, acolo unde a fost nevoie de lovituri de departajare pentru a se stabili castigatoarea. Sporting s-a impus la penaltyuri in fata celor de la Luceafarul Bucovina, cu scorul 2-1, dupa ce cele doua echipe sucevene au incheiat fara gol cele 30 de minute regulamentare.

Cei de la Lucefarul Bucovina au castigat in schimb cupa pusa la bataie la categoria 2005, acolo unde prichindeii pregatiti de Andrei Itco si Cristian Apetrei s-au impus in finala, la loviturile de departajare, cu scorul de 3-2, in fata echipei LPS Botosani.

Categoria de varsta 2002:

Grupe:
LPS Botosani – Ceahlaul Piatra Neamt: 1-5
LPS Suceava – Pro Sport Vârfu Câmpului: 2-0
CSS Pascani – ACS Junior Câmpulung: 0-1
CSM Focsani – Mircea Eliade Bucuresti: 2-0
LPS Suceava – Mircea Eliade Bucuresti: 0-2
Sporting Suceava – CSM Focsani: 0-1
LPS Botosani – ACS Junior Câmpulung: 0-0
Luceafarul Bucovina Suceava – CSS Pascani: 4-2
Sporting Suceava – LPS Suceava: 2-0
Pro Sport Vârfu Câmpului – Mircea Eliade Bucuresti: 0-2
Luceafarul Bucovina Suceava – LPS Botosani: 3-1
Ceahlaul Piatra Neamt – ACS Junior Câmpulung: 2-0
CSM Focsani – LPS Suceava: 9-1
Sporting Suceava – Pro Sport Vârfu Câmpului: 3-0
CSS Pascani – LPS Botosani: 0-0
Luceafarul Bucovina Suceava – Ceahlaul Piatra Neamt: 1-2
Sporting Suceava – Mircea Eliade Bucuresti: 0-3
CSM Focsani – Pro Sport Vârfu Câmpului: 3-0
Luceafarul Bucovina Suceava – ACS Junior Câmpulung: 0-6
CSS Pascani – Ceahlaul Piatra Neamt: 0-5

Finala mica:
Mircea Eliade Bucuresti – ACS Junior Campulung: 0-0 (2-1 d.p.)

Finala mare:
CSM Focsani – Ceahlaul Piatra Neamt: 1-1 (1-3 d.p.)

Premii speciale:
Cel mai bun marcator: George Ungureanu (Ceahlaul)
Cel mai bun portar: Razvan Stefanescu (CSM Focsani)
Cel mai tehnic jucator: Alex Dumitru (CSM Focsani)

Categoria de varsta 2003:

Grupe:
Sporting Suceava – FC Buiucani: 0-0
LPS Vaslui – CSM Focsani: 4-0
Luceafarul Bucovina Suceava – Mircea Eliade Bucuresti: 0-2
Viitorul Bârlad – ACS Tâmpa Brasov: 2-0
LPS Botosani – FC Buiucani: 0-0
Sporting Suceava – Viitorul Bârlad: 2-1
LPS Suceava – LPS Vaslui: 1-9
LPS Botosani – ACS Tâmpa Brasov: 1-1
Luceafarul Bucovina Suceava – CSM Focsani: 3-0
LPS Suceava – Luceafarul Bucovina Suceava: 0-3
Mircea Eliade Bucuresti – CSM Focsani: 6-0
Sporting Suceava – LPS Botosani: 2-0
FC Buiucani – ACS Tâmpa Brasov: 2-1
LPS Vaslui – Luceafarul Bucovina Suceava: 0-1
LPS Suceava – Mircea Eliade Bucuresti: 1-3
Viitorul Bârlad – LPS Botosani: 4-0
LPS Suceava – CSM Focsani: 1-3
LPS Vaslui – Mircea Eliade Bucuresti: 1-3
Sporting Suceava – ACS Tâmpa Brasov: 0-0
Viitorul Bârlad – FC Buiucani: 1-2

Finala mica:
Luceafarul Bucovina Suceava – FC Buiucani 1-0

Finala mare:
Mircea Eliade Bucuresti – Sporting Suceava: 1-3

Premii speciale:
Cel mai bun marcator: Grigoras Pantea (Mircea Eliade)
Cel mai bun portar: Razvan Zofota (Sporting Suceava)
Cel mai tehnic jucator: Sebastian Nechita (Sporting Suceava)

Categoria de varsta 2004:

Grupe:
Sporting Suceava – CN Nicu Gane Falticeni: 4-0
FC Buiucani II – Ceahlaul Piatra Neamt: 0-0
Luceafarul Bucovina Suceava – TNT Bacau: 0-0
LPS Vaslui – LPS Botosani: 2-2
LPS Suceava – ACS Junior Câmpulung: 0-6
FC Buiucani – CSM Focsani: 1-3
CN Nicu Gane Falticeni – Ceahlaul Piatra Neamt: 2-1
Sporting Suceava – FC Buiucani II: 4-0
TNT Bacau – LPS Botosani: 0-1
Luceafarul Bucovina Suceava – LPS Vaslui: 2-0
ACS Junior Câmpulung – CSM Focsani: 1-5
FC Buiucani – LPS Suceava: 7-0
Sporting Suceava – Ceahlaul Piatra Neamt: 5-1
FC Buiucani – ACS Junior Campulung: 3-1
FC Buiucani II – CN Nicu Gane Falticeni: 1-2
LPS Vaslui – TNT Bacau: 2-1
LPS Suceava – CSM Focsani: 0-8
Luceafarul Bucovina Suceava – LPS Botosani: 1-1

Semifinale:
Sporting Suceava – FC Buiucani: 3-1
Luceafarul Bucovina Suceava – CSM Focsani: 1-0

Locurile 11-12:
LPS Suceava – FC Buiucani II: 0-6

Locurile 9-10:
LPS Vaslui – Ceahlaul Piatra Neamt: 4-1

Locurile 7-8:
TNT Bacau – ACS Junior Campulung: 1-0

Locurile 5-6:
CN Nicu Gane Falticeni – LPS Botosani: 0-4

Finala mica:
FC Buiucani – CSM Focsani: 1-0

Finala mare:
Sporting Suceava – Luceafarul Bucovina Suceava 0-0 (2-1 d.p.)

Premii speciale:
Cel mai bun marcator: Ionut Nistor (Sporting Suceava)
Cel mai bun portar: Narcis Puscasu (Sporting Suceava)
Cel mai tehnic jucator: Sebastian Dartu (Luceafarul Bucovina)

Categoria de varsta 2005:

Grupe:
Sporting Suceava – TNT Bacau: 1-1
LPS Suceava – Luceafarul Bucovina II Suceava: 0-3
Luceafarul Bucovina Suceava – LPS Botosani: 1-1
ACS Junior Campulung – Prosport Varfu Campului: 2-2
TNT Bacau – Luceafarul Bucovina II Suceava: 2-2
Sporting Suceava – LPS Suceava: 5-0
LPS Botosani – Prosport Varfu Campului: 1-0
Luceafarul Bucovina Suceava – ACS Junior Câmpulung: 7-0
Sporting Suceava – Luceafarul Bucovina II Suceava: 1-2
LPS Suceava – TNT Bacau: 0-5
Luceafarul Bucovina Suceava – Prosport Varfu Campului: 2-3
LPS Botosani – ACS Junior Câmpulung: 6-0

Semifinale:
Luceafarul Bucovina II Suceava – Prosport Varfu Campului: 4-1
TNT Bacau – LPS Botosani: 1-2

Locurile 7-8:
LPS Suceava – ACS Junior Campulung: 1-3

Locurile 5-6:
Sporting Suceava – Luceafarul Bucovina Suceava: 2-1

Finala mica:
Prosport Varfu Campului – TNT Bacau: 0-4

Finala mare:
Luceafarul Bucovina II Suceava – LPS Botosani 0-0 (3-2 d.p.)

Premii speciale:
Cel mai bun marcator: Fabian Aursulesei (Luceafarul Bucovina)
Cel mai bun portar: Sebastian Cont (Luceafarul Bucovina)
Cel mai tehnic jucator: Mihnea Frumuz (LPS Botosani)

Pe parcursul celor trei zile de intreceri, arbitrajul a fost asigurat de Ghita Ignatescu, Teo Morosan, Andrei Bilius, Marcel Irimie, Ionut Ignat si George Iriciuc.

Responsabili cu centralizarea rezultatelor si statisticile au fost Bogdan si Cristian Agafita, in vreme ce Pepe Armeanca si Constantin Bosanceanu au asigurat asistenta medicala. Editia 2013 a Cupei Mos Craciun a reunit aproape 700 de copii.

 

COMENTARII:

7 Comentarii la "FOTO | Cupa “Moş Crăciun”"

  1. Duetul Chido+Dani poate fi auzit la Intermedia si-n acest an?

  2. Nu, nu transmitem. Si-mi pregatisem pestele de sticla si mileul sa-l pun pe televizor.

  3. pe acelasi sistem ca in anii trecuti , baga bani baga bani

  4. Sa iesim in fata prefecturii, sa protestam pana ii aducem inapoi pe sticla!
    uniti salvam!

  5. Ce grupe joaca la balon?

  6. 2002 si 2003

  7. FELICITARI ORGANIZATORILOR !!!
    SARBATORI BINECUVANTATE !

Scrie un comentariu!

Adresa ta de email nu va fi publicată.


*