Revine, victorie din penalty

Revine a luat din nou contact cu podiumul clasamentului in Campionatul Judetean de Minifotbal, dupa ce s-a impus aseara, cu scorul de 1-0, in fata celor de la Dinadrom, in derbyul etapei a 11-a. Unicul gol al partidei a purtat semnatura lui C. Munteanu, care a transformat o lovitura de la 7 metri cu cinci minute inainte de final.

Dinadrom: Dubei – Ciofu, Goras, Stoian, Romas, Pasaila, Dumistracel, Tugui, Levintchi, Ov. Rusu. Delegati: Cristinel Turturean si Dan Varasciuc.

Revine: Negrea – Bernard, Popescu, C. Munteanu, Craiu, Andriuc, Sarbu, Siminiceanu, David, Lazar, Romascan. Delegati. Ovidiu Ciobanu si Iliuta Trandafir.

In primul meci al zilei, Pit Stop a urcat in prima jumatate a clasamentului dupa ce s-a impus, la loviturile de departajare, cu scorul general de 5-4, in fata celor de la Old Sticks. “Alb-visinii” lui Sticks au avut parte de o prima repriza perfecta, intrand la pauza cu un avantaj de doua reusite, dupa golurile marcate de catre Filip si Clim. Trupa lui Cornel Cosmaciuc a restabilit insa egalitatea in partea secunda, trimitand jocul la penaltyuri prin golurile inscrise de V. Gramada si Semeniuc. La loteria loviturilor de la 7 metri, Pit Stop s-a impus cu 3-2.

Pit Stop: Baitan – Moldovan, Tauciuc, Irimiciuc, Semeniuc, Gramada, Gavriliuc, Lazurca, T. Neamtu, Ciubotaru, Fl. Neamtu, Sumanaru. Delegati: Cornel Cosmaciuc si Ciprian Radasanu.

Old Sticks: V. Popa – Stamate, Muntean, Filip, Andries, Tudoreanu, Clim, M. Ciobanu. Delegat: Gheorghe Musteata.

Ambele meciuri s-au desfasurat pe terenul bazei sportive Ramiro si au fost conduse de arbitrul Vasile Tacu.

15. Omniasig 10 0 0 10 19-56 0p

Sezonul 2011/2012 al Campionatului Judetean de Minifotbal este organizat in parteneriat cu GazetaSV.ro.