Reghin – CS Armonia: 3-0

Prima deplasare a consemnat si prima infrangere pentru echipa de fotbal feminin Armonia Falticeni. Fetele pregatite de Marcel Irimie au pierdut, cu scorul de 0-3, meciul sustinut ieri, pe terenul celor de la Viitorul Reghin, in etapa a III-a a Ligii I.

In ciuda terenul imbibat cu apa, sucevencele au intrat mai bine in meci si au dominat primele 20 de minute, interval in care au si marcat, golul fiind anulat insa pe motiv de off-side de centralul clujean Horatiu Fesnic. Contrar cursului jocului, muresencele au deschis scorul in urma unei greseli a defensivei sucevene, iar din acel moment, jocul fetelor de la Armonia s-a taiat. Pana la final, gazdele au mai punctat de doua ori, ultimul gol venind tocmai in minutele de prelungire.

Scor final 3-0, iar FCM Viitorul Reghin castiga prima batalia din lupta pe care o duce cu CS Armonia Falticeni pentru ocuparea locului 4, ultimul calificabil in play-off.

CS Armonia Falticeni: Boiciuc – Craciun, Havristiuc, Mitrut, Vasiliu, Buturas, Neda, L. Artenie, Nistor, Placinta, Ungureanu. Antrenori: Marcel Irimie, Alin Rotaru si Pavel Craciun. Au mai evoluat: Rosca – Loghin, Erijoc, Padurean si Drobota.

Fetele de la Armonia au fost insotite la Reghin si de presedinta Mirela Nastaca.

Rezultatele si programul etapei a III-a:
Viitorul Reghin – Armonia Falticeni 3-0
FCM Bacau – Heniu Prundu Bargaului (29 septembrie)
Olimpia II Cluj – Vasas Odorhei  (26 octombrie)
Ladies Targu Mures va sta in aceasta runda.

7.    FC Magura Bacau    2    0    0    2    0-24    0p

In urmatoarea runda de campionat, CS Armonia va primi vizita vecinelor de la FC Magura Bacau, intr-un meci programat in 6 octombrie, pe stadionul Tinereului.