RCM Galați – CSM Bucovina: 36-10

rugby

CSM Bucovina Suceava rămâne fără victorie și după cea de-a treia etapă programată în faza grupelor Cupei României la rugby. Echipa condusă de Constantin Vlad a suferit un nou eșec în Seria Albastră după ce a cedat ieri, cu scorul de 10-36 (10-19), pe terenul celor de la RCM Galați. Formația suceveană a marcat toate puncte pe parcursul primei reprize, prin Scolobiuc, autorul unui eseu, și Crețu, care și-a trecut în cont o lovitură de pedeapsă și o transformare.

“Este o victorie meritată a gălățenilor, deși diferența de scor este cam mare. Principalii vinovați pentru acest eșec suntem noi, pentru că nu am reușit să valorificăm ocaziile avute, deși am dominat teritorial jocul vreme de 70 de minute”, a precizat antrenorul Constantin Vlad.

În runda viitoare, prima a returului, CSM Bucovina va primi sâmbătă, pe terenul Unirea, vizita celor de la CS Năvodari.