Rapid, în serie de 13 echipe

Rapid Suceava va evolua intr-o serie de 13 echipe in viitorul sezon al Ligii a II-a.

Conform repartizarii geografice facuta in sedinta de azi a Comitetului Executiv, gruparea antrenata de Marin Barbu va juca in seria intai, alaturi de formatiile Rapid Bucuresti, CSMS Iasi, CF Braila, ACS Clinceni, Unirea Slobozia, Dunarea Galati, Sportul Studentesc, Farul Constanta si nou-promovatele ACS Berceni, Gloria Buzau, SC Bacau si Unirea Tarlungeni Brasov. Delta Tulcea si CS Otopeni s-a retras din campionat, iar Chindia Targoviste nu a mai fost reprimita in Liga a II-a.

Ca noutate, viitoarea editie de campionat a Ligii a II-a va contine un sezon regulat, in care se va juca tur-retur, fiecare cu fiecare, pe parcursul a 26 de etape. La finalul sezonului regulat, primele sase clasate vor evolua in play-off-ul pentru promovarea in Liga I, ocupantele locurilor 7-12 se vor bate in play-out pentru evitarea retrogradarii, iar formatia de pe locul 13 va pica direct in Liga a III-a.

Marin Barbu nu s-a aratat surprins nici de componenta seriei, nici de introducerea sistemului play-off / play-out, considerand ca echipa suceveana poate termina undeva la jumatatea clasamentului la finalul sezonului regulat. “Este ceva nou introducerea acestor turnee play-off si play-out. Vom vedea cum stau lucrurile pe parcurs. Echipele destepte se vom acomoda repede cu noul sistem. Ne asteapta un campionat greu, dar cred ca putem termina undeva la mijlocul clasamentului, la limita, intre play-off si play-out”, a declarat “Magiun”.

COMENTARII:

14 Comentarii la "Rapid, în serie de 13 echipe"

  1. poate asa vom avea un mare noroc si cine stie poate ne ajuta Dumnezeu sa promvam in liga1

  2. Foarte buna aceasta idee.Avem 15% sanse sa promovam !

  3. Fortza CSMS Iasi !!

  4. a mai venit vreun jucator nou la Rapid ? CINE STIE SA NE SPUNA SI NOUA ! multumesc!

    • Artenie – portarul de la Somuz Falticeni.

    • aoleu… iar incepi? de acu pana la finalul campionatului iar ne fffti la cap cu transferurile… chiar nu pricepi ca in mizeria asta de fotbal romanesc nu e ca in fifa pe care-l joci????

  5. nu există sporting liești în seria I a ligii a 3-a! a 12-a este fcm bacău!!!

  6. Asta ar fi o prima varianta de program, daca Farul se retrage.

    Etapa I (7 septembrie):
    Unirea T\rlungeni – Rapid Suceava

    Etapa a II-a (14 septembrie):
    Rapid Suceava – ACS Berceni

    Etapa a III-a (18 septembrie):
    Gloria Buz\u – Rapid Suceava

    Etapa a IV-a (21 septembrie):
    Rapid Suceava – SC Bac\u

    Etapa a V-a (28 septembrie):
    CSMS Ia[i – Rapid Suceava

    Etapa a VI-a (5 octombrie):
    Rapid Suceava – Rapid Bucure[ti

    Etapa a VII-a (9 octombrie):
    ACS Clinceni – Rapid Suceava

    Etapa a VIII-a (12 octombrie):
    Sportul Studen]esc – Rapid Suceava

    Etapa a IX-a (19 octombrie):
    Rapid Suceava – Dun\rea Gala]i

    Etapa a X-a (26 octombrie):
    CF Br\ila – Rapid Suceava

    Etapa a XI-a (2 noiembrie):
    Rapid Suceava – Unirea Slobozia

  7. Etapa 1
    SC Bacău – ACS Buftea
    Gloria Buzău – CSMS Iaşi
    ACS Berceni – Rapid Bucureşti
    Tărlungeni – Rapid Suceava
    Unirea Slobozia – Sportul
    CF Brăila – Dunărea

    Etapa 2
    CSMS Iaşi – SC Bacău
    Rapid Bucureşti – Gloria Buzău
    Rapid Suceava – ACS Berceni
    Sportul – Tărlungeni
    Dunărea – Unirea Slobozia
    ACS Buftea – CF Brăila

    Etapa 3
    CSMS Iaşi – ACS Buftea
    SC Bacău – Rapid Bucureşti
    Gloria Buzău – Rapid Suceava
    ACS Berceni – Sportul
    Tărlungeni – Dunărea
    Unirea Slobozia – CF Brăila

    Etapa 4
    Rapid Bucureşti – CSMS Iaşi
    Rapid Suceava – SC Bacău
    Sportul – Gloria Buzău
    Dunărea – ACS Berceni
    CF Brăila – Tărlungeni
    ACS Buftea – Unirea Slobozia

    Etapa 5
    Rapid Bucureşti – ACS Buftea
    CSMS Iaşi – Rapid Suceava
    SC Bacău – Sportul
    Gloria Buzău – Dunărea
    ACS Berceni – CF Brăila
    Tărlungeni – Unirea Slobozia

    Etapa 6
    Rapid Suceava – Rapid Bucureşti
    Sportul – CSMS Iaşi
    Dunărea – SC Bacău
    CF Brăila – Gloria Buzău
    Unirea Slobozia – ACS Berceni
    Tărlungeni – ACS Buftea

    Etapa 7
    ACS Buftea – Rapid Suceava
    Rapid Bucureşti – Sportul
    CSMS Iaşi – Dunărea
    SC Bacău – CF Brăila
    Gloria Buzău – Unirea Slobozia
    ACS Berceni – Tărlungeni

    Etapa 8
    Sportul – Rapid Suceava
    Dunărea – Rapid Bucureşti
    CF Brăila – CSMS Iaşi
    Unirea Slobozia – SC Bacău
    Tărlungeni – Gloria Buzău
    ACS Berceni – ACS Buftea

    Etapa 9
    ACS Buftea – Sportul
    Rapid Suceava – Dunărea
    Rapid Bucureşti – CF Brăila
    CSMS Iaşi – Unirea Slobozia
    SC Bacău – Tărlungeni
    Gloria Buzău – ACS Berceni

    Etapa 10
    Dunărea – Sportul
    CF Brăila – Rapid Suceava
    Unirea Slobozia – Rapid Bucureşti
    Tărlungeni – CSMS Iaşi
    ACS Berceni – SC Bacău
    Gloria Buzău – ACS Buftea

    Etapa 11
    SC Bacău – Gloria Buzău
    CSMS Iaşi – ACS Berceni
    Rapid Bucureşti – Tărlungeni
    Rapid Suceava – Unirea Slobozia
    Sportul – CF Brăila
    ACS Buftea – Dunărea

  8. Etapa 1
    FC Bihor – UTA
    Alro – CSM Rm. Vâlcea
    Minerul Motru – CS Mioveni
    CS U Craiova – Gloria Bistriţa
    Olimpia – FC U Craiova
    FCM Tg. Mureş – Damila

    Etapa 2
    CSM Rm. Vâlcea – FC Bihor
    CS Mioveni – Alro
    Gloria Bistriţa – Minerul Motru
    FC U Craiova – CS U Craiova
    Damila – Olimpia
    UTA – FCM Tg. Mureş

    Etapa 3
    CSM Rm. Vâlcea – UTA
    FC Bihor – CS Mioveni
    Alro – Gloria Bistriţa
    Minerul Motru – FC U Craiova
    CS U Craiova – Damila
    Olimpia – FCM Tg. Mureş

    Etapa 4
    CS Mioveni – CSM Rm. Vâlcea
    Gloria Bistriţa – FC Bihor
    FC U Craiova – Alro
    Damila – Minerul Motru
    FCM Tg. Mureş – CS U Craiova
    UTA – Olimpia

    Etapa 5
    CS Mioveni – UTA
    CSM Rm. Vâlcea – Gloria Bistriţa
    FC Bihor – FC U Craiova
    Alro – Damila
    Minerul Motru – FCM Tg. Mureş
    CS U Craiova – Olimpia

    Etapa 6
    Gloria Bistriţa – CS Mioveni
    FC U Craiova – CSM Rm. Vâlcea
    Damila – FC Bihor
    FCM Tg. Mureş – Alro
    Olimpia – Minerul Motru
    CS U Craiova – UTA

    Etapa 7
    UTA – Gloria Bistriţa
    CS Mioveni – FC U Craiova
    CSM Rm. Vâlcea – Damila
    FC Bihor – FCM Tg. Mureş
    Alro – Olimpia
    Minerul Motru – CS U Craiova

    Etapa 8
    FC U Craiova – Gloria Bistriţa
    Damila – CS Mioveni
    FCM Tg. Mureş – CSM Rm. Vâlcea
    Olimpia – FC Bihor
    CS U Craiova – Alro
    Minerul Motru – UTA

    Etapa 9
    UTA – FC U Craiova
    Gloria Bistriţa – Damila
    CS Mioveni – FCM Tg. Mureş
    CSM Rm. Vâlcea – Olimpia
    FC Bihor – CS U Craiova
    Alro – Minerul Motru

    Etapa 10
    Damila – FC U Craiova
    FCM Tg. Mureş – Gloria Bistriţa
    Olimpia – CS Mioveni
    CS U Craiova – CSM Rm. Vâlcea
    Minerul Motru – FC Bihor
    Alro – UTA

    Etapa 11
    FC Bihor – Alro
    CSM Rm. Vâlcea – Minerul Motru
    CS Mioveni – CS U Craiova
    Gloria Bistriţa – Olimpia
    FC U Craiova – FCM Tg. Mureş
    UTA – Damila

    Seria de vest

  9. Unirea Tărlungeni: Iacob – Vlăsceanu, Potecu, Tatarciuc, Dobrea- Cristea (63 Nicoară), Brujan Iaru (84 Crețulescu)- Toderașcu (77 Posolache), Liviu Niculaie (75 Lita), Pricop / deci Rapid CFR Suceava va juca in bv ..super ..multumim ptr aceasta onoare …

  10. Unirea Tărlungeni va juca meciurile din liga 2 ..pe stadionul Coronei bv ..in noua editie de liga 2 deci Rapid cfr SV …acolo va juca primul meci .. stadionul Carpaţi

  11. Aveti sanse 99% sa retrogradati.

Scrie un comentariu!

Adresa ta de email nu va fi publicată.


*