Rapid – Frătăuţii Noi: 2-1

Rapid Cfr Suceava a inceput cu o victorie seria meciurilor de pregatire programate in aceasta vara.
Trupa pregatita de Bogdan Tudoreanu s-a impus astazi, cu scorul de 2-1 (1-0), in fata divizionarei a patra Bucovina Fratautii Noi, intr-un joc amical desfasurat pe stadionul “1 Mai” din cartierul Itcani.
Rapidistii au marcat prin Doroftei (‘32) si Ghiviziu (‘58), in timp ce oaspetii au inscris prin Ionesi (‘80).

Rapid Suceava (prima repriza): Pascal – Spatar, Breniuc, Ailenii, Ciurla – Doroftei, Ghiviziu, Stanescu, I. Plamada – Burlacu, Barbir.

Rapid Suceava (repriza secunda): Bejenariu – Spatar, Hrimiuc, Fl. Plamada, Kuruc – Golofca, Ghiviziu, Romaniuc, Stanescu – Bosancu, Sumanariu.

In urmatorul joc amical, Rapid Suceava va evolua, sambata viitoare, pe terenul formatiei Fcm Dorohoi.