Railex s-a impus în derby

Railex a devenit campionata de toamna la Municipal dupa ce s-a impus marti seara, pe terenul Ramiro, cu scorul de 3-1, in fata celor de la Revine, intr-un meci contand pentru penultima etapa a turului. Revine a inceput mai bine derbyul marilor orgolii din minifotbalul sucevean, a deschis scorul la primul atac printr-un sut sub transversala expediat de A. Neamtu, apoi s-a retras la cutie. Railex a replicat pana la pauza, restabilind egalitatea prin Fl. Ailenei, care l-a surprins pe portarul Pascal cu un sut de la distanta. Mult mai activa in ofensiva, echipa patronata de Ilie Lahman a preluat conducerea in debutul reprizei secunde printr-un gol semnat de Tomescu, iar mai apoi a inchis tabela prin acelasi Tomescu, care a transformat un penalty controversat acordat pentru un presupus hent in careu. S-a terminat 3-1 pentru Railex, atat la goluri, cat si la mingi trimise in bara.