Railex, prima semifinalistă

Railex este prima semifinalista a Cupei Romaniei la minifotbal. Echipa patronata de Ilie Lahman s-a calificat in careul de asi al competitiei, dupa ce a trecut marti seara, in primul sfert de finala, cu scorul de 10-0, de Euro Express Full. “Alb-rosii” au facut doua reprize indentice. Au punctat de cinci ori in prima parte si de alte cinci ori dupa pauza. Paul Bosancu, cu patru goluri, Bijec, cu trei, Tomescu, cu doua si Pantea, cu un gol, sunt cei care si-au trecut numele pe lista marcatorilor.

In celalalt meci jucat marti seara pe terenul Ramiro, Georom a scapat de lingura de lemn a competitiei, dupa ce s-a impus cu scorul de 7-5 in fata celor de la Rai Caffe. Desi au evoluat pe tot parcursul meciului cu un jucator mai putin pe teren, “portocalii” au condus mai mereu pe tabela de marcaj, castigand in final prin golurile inscrise de Iosif Netbai (4) si Liviu Boca (3). De partea cealalta, Rai Caffe a redus din diferenta prin reusitele semnate de Pastru (un hattrick), Seba si Petrut.